Jan Tomaszewski o przyszłości Paulo Sousy. „Powinien zachować się jak mężczyzna”

Jan Tomaszewski o przyszłości Paulo Sousy. „Powinien zachować się jak mężczyzna” fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Jan Tomaszewski przyznał w rozmowie z TVP Sport, że Paulo Sousa powinien podać się do dymisji po odpadnięciu z Mistrzostw Europy z reprezentacją Polski.

„Biało-Czerwoni” zakończyli swój udział w EURO 2020 już na fazie grupowej po poniesieniu dwóch porażek ze Słowacją (1:2) i Szwecją (2:3) oraz remisie zanotowanym z Hiszpanią (1:1).

Drużyna prowadzona przez Paulo Sousę zaprezentowała różne swoje oblicza w tych pojedynkach. W każdym z nich miała lepsze oraz gorsze momenty. Niestety te drugie kosztowały nas utratę bramek, co w konsekwencji nie pozwoliło nam zdobyć wystarczającej liczby punktów do pozostania w grze o zwycięstwo w Mistrzostwach Europy..

Jan Tomaszewski uważa, że główną winę za taki stan rzeczy ponosi portugalski selekcjoner reprezentacji Polski, który powinien w trybie natychmiastowym podać się do dymisji za poniesioną klęskę na międzynarodowej imprezie.

- Dużo nam obiecywał i teraz powinien zachować się jak mężczyzna i podać się do dymisji. On tylko pięknie mówi. Zbyszek Boniek nie może go zwolnić, bo do listopada ma kontrakt i wtedy trzeba by było mu płacić. Ten byłby z tego zadowolony - zaczął emerytowany bramkarz i następnie wrócił myślami do meczu otwarcia przeciwko Słowacji.

- To nie klęska, to jest kompromitacja. Mam pytanie do trenera Paulo Sousy. Niech on mi wytłumaczy, jak to jest możliwe, że w pierwszym najważniejszym spotkaniu nasi chłopcy biegali jak muchy w smole. Słowacy mieli słabszych zawodników, a mieli lepszy zespół. Panie selekcjonerze, proszę mi wytłumaczyć, tę klęskę, która była ze Słowacją. Nasi piłkarze pokazali, że potrafią grać w piłkę, ale nie mamy zespołu i to jest stuprocentowa wina selekcjonera - powiedział były reprezentant Polski.

Sam Portugalczyk poinformował na konferencji prasowej po porażce ze Szwecją, że nie zamierza podać się do dymisji i chce przynajmniej wypełnić obowiązujący go kontrakt, a ten wygasa po zakończeniu eliminacji Mistrzostw Świata w listopadzie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy