Jan Tomaszewski proponuje plan B na wypadek konieczności zastąpienia Czesława Michniewicza w reprezentacji Polski

Jan Tomaszewski proponuje plan B na wypadek konieczności zastąpienia Czesława Michniewicza w reprezentacji Polski fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Super Express Sport [YouTube]

Czesław Michniewicz aktualnie generuje wokół swojej osoby dużo zamieszania, które niekonieczne jest mile widziane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Wszystko przez jego domniemane powiązania ze słynnym „Fryzjerem”. W przypadku zawieszenia selekcjonera reprezentacji Polski, jego miejsce zająć mógłby

Po ukazaniu się artykułu Szymona Jadczaka, w którym dogłębnie przeanalizowano proces ustawiania meczów polskiej ligi na najwyższym szczeblu, Czesław Michniewicz poinformował opinię publiczną, że zamierza bronić swojej niewinności przed sądem, wytaczając dziennikarzowi proces o zniesławienie.

Od tego czasu narosło wiele spekulacji. Pojawiły się opinie, że być może nie jest to odpowiedni moment na tego typu batalie sądowe.

Finalnie selekcjoner postanowił odłożyć sprawę do czasu zakończenia mundialu w Katarze, o czym poinformował w oświadczeniu. Polski Związek Piłki Nożnej poparł jego decyzję.

Wciąż jednak nie ma pewności, czy 52-latek będzie mógł w spokoju przygotowywać zespół do turnieju. Mając to na uwadze, Jan Tomaszewski przedstawił gotowe rozwiązanie.

– Nie widzę na razie następcy, bo podkreślam, że przez dwa miesiące można ten protokół [zeznań Michniewicza w prokuraturze] upublicznić i będzie wszystko w porządku. Natomiast gdyby było, powiedzmy, zawieszenie selekcjonera do momentu wyjaśnienia tego wszystkiego, widzę jedynego kandydata, który mógłby poprowadzić tę drużynę dalej. Jest to Michał Probierz, który został nominowany na selekcjonera U-21 i zna polski futbol. Teraz wziąć jakiegoś zagranicznego trenera, to byłoby już po mistrzostwach świata zanim poznałby możliwości drużyny – powiedział były bramkarz w wywiadzie dla kanału Super Express Sport.

Wspomniany Probierz podpisał już kontrakt. Wciąż jednak nie został oficjalnie przedstawiony jako opiekun kadry U-21.

49-latek w przeszłości prowadził tylko kluby. Były to Jagiellonia Białystok, Cracovia czy Lechia Gdańsk.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy