Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie!

Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Flisak Złotoria | Gazeta Pomorska

Dawid Janczyk będzie w najbliższym czasie testowany przez sztab szkoleniowy Flisaka Złotoria.

Klub z kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej poinformował za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, że tuż przed upływem połowy grudnia na testach w ich zespole pojawi się były członek polskiej kadry U-18, U-19, U-20 i U-21 oraz dorosłej reprezentacji naszego kraju.

Drużyna nie podała więcej informacji na ten temat, ale „Gazeta Pomorska” szybko rozszyfrowała tajemniczego zawodnika i przekazała, że jest nim Dawid Janczyk.

Dla doświadczonego napastnika oznacza to podjęcie kolejnej walki związanej z powrotem do gry w piłkę nożną, którą już kilkukrotnie przegrywał ze względu na problemy z alkoholem.

Ostatni raz 32-letni zawodnik próbował zerwać z nałogiem w Niemczech, gdzie związał się z FC Blaubeuren. Były snajper takich ekip jak Sandecja Nowy Sącz, Legia Warszawa, Korona Kielce, Lokeren, CSKA Moskwa czy Piast Gliwice wytrzymał w klubie z dziewiątej klasy rozgrywkowej zaledwie dwa miesiące i po rozegraniu kilku spotkań rozwiązał swój kontrakt za porozumieniem stron.

Janczyk uchodził w przeszłości za bardzo utalentowanego piłkarza i błysnął wysoką formą na Mistrzostwach Świata U-20, co umożliwiło mu przeprowadzką do wspomnianej wyżej rosyjskiej drużyny przed startem sezonu 2007/2008. Od tego czasu jego kariera zaczęła stopniowo wyhamowywać i w efekcie znalazł się w trudnej dla siebie sytuacji.

Flisak Złotoria zakończył już swoje zmagania w rundzie jesiennej i plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli. Jeżeli 32-latek zrobi dobre wrażenie na testach i wytrwa w ekipie spod Torunia do marca, to wówczas powinien w niej zadebiutować w starciu przeciwko Polonii Bydgoszcz.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Coquelin w Villarrealu. „Żółta łodź podwodna” finalizuje też trzeci transfer OFICJALNIE: Coquelin w Villarrealu. „Żółta łodź podwodna” finalizuje też trzeci transfer Bereszyński też zmieni klub?! Bereszyński też zmieni klub?! Thiago zdeterminowany do przeprowadzki. Hiszpan naciska na Bayern Monachium Thiago zdeterminowany do przeprowadzki. Hiszpan naciska na Bayern Monachium Pestka trafi do beniaminka Serie A?! Pestka trafi do beniaminka Serie A?! Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy