Jarosław Królewski stanowczo na temat Wisły Kraków. „Nie będziemy tak grać. Nawet kosztem 2-3 lat bez awansu”
2025-06-05 12:48:32; Aktualizacja: 1 dzień temu
Jarosław Królewski wdał się w dyskusję z kibicami dotyczącą dalszych planów związanych z rozwojem Wisły Kraków. Prezes stanowczo zaznaczył, że drużyna nie zmieni swojego stylu gry, nawet jeśli oznacza to kilka następnych lat spędzonych poza Ekstraklasą.
Wisła zwieńczyła sezon zasadniczy w strefie barażowej. W play-offach odpadła już podczas półfinałowego starcia z Miedzią Legnica. Oznacza to, że przed krakowską ekipą czwarty rok spędzony poza Ekstraklasą.
Rozgoryczenie wśród kibiców jest ogromne. Na dodatek w ostatnich dniach pojawia się mnóstwo informacji dotyczących potencjalnego rozstania z kluczowymi zawodnikami.
Jarosław Królewski wdał się w dyskusję w sprawie dalszych planów na rozwój „Białej Gwiazdy”. Działacz stanowczo podkreślił, że klub nie zamierza schodzić z obranej ścieżki. Popularne
„No tak, trener wybrany przez model po roku eksperymentów wygrał pierwszy puchar od 20+ lat, klub zagrał w Pucharach pierwszy raz po 15 latach. Strasznie ch*jowo jak na pierwszy test. Zgodziliśmy się, że nie był optymalny ten model na pierwszą ligę i trzeba pracować dalej, ale ten nihilizm jest strasznie niesprawiedliwy. W szczególności, że robimy to wszyscy dla Polski. [...] I trochę tych czerwonych kartek było + razem z ustawiliśmy parametry na ESA. Z drużynami z ESA wszystkie mecze wygrał :) w 1 lidze chcąc grać naszą piłkę musimy być 2/3 razy lepsi od przeciwnika po prostu” - napisał prezes.
Kibice w odpowiedzi wskazali za wzór Motor Lublin i Arkę Gdynia.
„Nie. Nie będziemy tak grać. Nawet kosztem 2-3 lat bez awansu. Nasza polityka w pierwszej drużynie, akademii i drugiej drużynie jest oparta o pewną filozofię którą wspólnie będziemy kultywować. Nie zaciągniemy kredytu na »drwali« którzy wygrają 1 ligę a potem spadną po roku. Będziemy udoskonalać system konsekwentnie” - zaznaczył.
Nie. Nie będziemy tak grać. Nawet kosztem 2-3 lat bez awansu. Nasza polityka w pierwszej drużynie, akademii i drugiej drużynie jest oparta o pewną filozofię którą wspólnie będziemy kultywować. Nie zaciągniemy kredytu na “drwali” którzy wygrają 1 ligę a potem spadną po roku.…
— Jaroslaw Krolewski (@jarokrolewski) June 4, 2025