João Cancelo: To wydarzenie zmieniło moje życie

João Cancelo: To wydarzenie zmieniło moje życie fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Pedro Pinto [YouTube]

João Cancelo, zawodnik FC Barcelony, udzielił bardzo szczerego wywiadu Pedro Pinto.

Portugalczyk latem zamienił Manchester City na ekipę z Camp Nou i jak dotąd jest bardzo chwalony za swoją grę. Hiszpańskie media zgodnie podają, że „Blaugrana” myśli o jego zatrzymaniu.

Jak wyznał prawy defensor, w jego życiu kulminacyjnym momentem była śmierć matki. Od tego czasu wyszedł na prostą.

– Moment, który zmienił moje życie? Bez wątpienia, po śmierci mojej matki – wyznał w rozmowie z Pedro Pinto.

– Zanim zmarła moja matka... zawsze byłem zbuntowanym dzieckiem. Czasami nie miałem zbyt silnej osobowości, byłem nierozumiany. Naprawdę robiłem wtedy wiele głupstw – uzupełnił.

29-letni już zawodnik pokazał się ze znakomitej strony podczas wypożyczenia do Interu Mediolan. Później grał dla Juventusu i „Obywateli”, skąd trafił do Bayernu Monachium.

Jak sam mówi, swego czasu był wręcz zakochany w gwiazdorze FC Barcelony.

– Moim największym idolem zawsze był Ronaldinho. Był piłkarzem, którego oglądanie w telewizji sprawiało mi najwięcej radości. Myślę, że był najbardziej utalentowanym piłkarzem, jakiego kiedykolwiek widziałem. Ze względu na jego czysty talent, prezentowaną magię – oznajmił.

Po wielu latach w zawodowej piłce João Cancelo przyzwyczaił się do obecności mediów. Zwraca jednak uwagę na specyficzne zachowanie dziennikarzy w Hiszpanii.

– W Anglii jest dużo więcej prywatności niż tutaj. Prasa jest tu trochę natrętna, nieco wkracza w prywatność, ale wiemy, jak sobie z tym radzić. To nasza praca, zarabiamy dużo pieniędzy i jesteśmy też bardzo eksponowani. Czegokolwiek nie zrobimy, zawsze będzie to miało większe oddziaływanie niż u kogoś innego – zauważył.

Cancelo w tym sezonie rozegrał 21 meczów, zdobył trzy bramki i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy