Joaquín: Nie żałuję, że odmówiłem Mourinho

Joaquín: Nie żałuję, że odmówiłem Mourinho
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: El Decano Deportivo

Ikona Realu Betis Joaquín Sanchez wyjawił, że miał okazję dołączenia do Chelsea podczas pierwszej przygody Jose Mourinho z tym klubem, ale odmówił, by pozostać w Hiszpanii.

Skrzydłowy zapewnił przy tym, że nie żałuje podjęcia takiej decyzji. Jak sam twierdzi, odebrał sobie tym samym szansę do walki o wielkie trofea, ale nic nie mogło się równać jemu ukochanemu Betisowi.

- Czy żałuję odmowy Chelsea? Absolutnie nie — skomentował 34-latek. - Straciłem olbrzymią szansę pod względem ekonomicznym i sportowym, wiem to, ale nie żałuję. Szczęście odnalazłem wtedy w innym miejscu, dlatego zostałem — dodał.

- Pamiętam, jak nagrywaliśmy reklamę w Mahou i czekali tam na mnie przedstawiciele Chelsea. Mourinho chciał się ze mną widzieć, ale wiedziałem, że jak z nim porozmawiam, to mnie przekona. Odejście z Betisu w tamtym czasie nie przeszłoby mi nawet przez myśl. Dlatego nie chciałem się z nim spotkać. Wystarczająco wiele powiedział w rozmowie telefonicznej.

- Następnego dnia odbyłem rozmowę z moim ojcem. Kazał mi wracać do Portugalczyka, ale ja cieszyłem się wtedy dobrą formą, grając dla Betisu. Miałem trochę ponad 20 lat i nie myślałem o zmianie otoczenia.

- Wracając do tego klubu wiem, że ciąży na mnie wielka odpowiedzialność. Jednak czuję się na siłach, by jej sprostać. Wciąż potrafię cieszyć się piłką nożną tak jak wcześniej. Jestem spokojny — skwitował.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy