Jonathan David postawił sobie konkretny cel. Klub Premier League obejdzie się smakiem

Jonathan David postawił sobie konkretny cel. Klub Premier League obejdzie się smakiem fot. CHRISTOPHE SAIDI/Sipa/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Florian Plettenberg [Sky]

Transfer Jonathana Davida latem 2023 roku wydaje się nieunikniony. Napastnikowi mocno zależy na dołączeniu do zespołu znajdującego się w czołowej dwunastce europejskiej - poinformował Florian Plettenberg ze stacji Sky.

Reprezentant Kanady przyciąga uwagę wielu ekip. Taki stan zawdzięcza sobie dzięki imponującej formie strzeleckiej w bieżącej kampanii Ligue 1. Jako piłkarz Lille strzelił już dziewięć goli i zaliczył dwie asysty w 11 występach.

Jego wartość może zostać udokumentowana także podczas najbliższego mundialu w Katarze. To właśnie na nim drużyna narodowa z Ameryki Północnej będzie opierać siłę ataku.

Pewna firma Premier League planowała zainwestować ogromne fundusze w zakup 22-latka. Jak ujawnił niemiecki dziennikarz, chodzi o Everton, chcący rozwiązać problem na pozycji „dziewiątki” od kolejnego sezonu.

Jak dotąd zarząd „Mastifów” nie otrzymał żadnej oferty nadesłanej z Goodison Park. Nie wydaje się też, ażeby była ona dogłębnie rozpatrywana, bowiem piłkarz ma ambicje, aby za kilka miesięcy wzmocnić klub aspirujący o najwyższe cele nie tylko na krajowym podwórku, ale przede wszystkim na Starym Kontynencie.

„The Toffees” zdecydowanie znajduje się więc poza obszarem zainteresowań Davida. Jeszcze w maju musieli martwić się o utrzymanie w lidze, a aktualnie okupują dolną część tabeli.

Umowa byłego gracza KAA Gent wygasa za niespełna trzy lata. Plettenberg podzielił się także wieścią o tym, że kontrakt nie zawiera klauzuli wykupu.

Mistrz Francji z 2021 roku ponoć wstępnie wycenia swojego podopiecznego na ponad 50 milionów euro.

***

Jonathan David pracuje na duży transfer. Już przebił wyczyn Edena Hazarda

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Kadrowicz opuścił zgrupowanie [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Kadrowicz opuścił zgrupowanie [OFICJALNIE] Bayern Monachium: Zatrudnienie Thomasa Tuchela zwiększyło szanse na hitowy transfer Bayern Monachium: Zatrudnienie Thomasa Tuchela zwiększyło szanse na hitowy transfer Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy