Jorge Mendes doprowadzi do transferu Nicolasa Pépé? L'Equipe: Na stole 80 milionów euro

Jorge Mendes doprowadzi do transferu Nicolasa Pépé? L'Equipe: Na stole 80 milionów euro
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe

„L'Equipe” pisze, że Arsenal złożył ofertę za Nicolasa Pépé z Lille.

Według francuskich dziennikarzy opiewa ona na 80 milionów euro płatnych w kilku ratach - można przypuszczać, że dogodnych dla „Kanonierów”. W negocjacje między stronami jest zaangażowany Jorge Mendes. Doniesienia te mieli potwierdzić przedstawiciele piłkarza.

„L'Equipe” dodaje, że 24-letni skrzydłowy wolałby przenieść się do Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji prawdopodobnie nie włączą się jednak do rywalizacji o jego podpis. Zmienić to może dopiero odejście Neymara.

Działacze Lille są już zmęczeni opóźnianiem wyboru nowego klubu przez Pépé i chcą jak najszybciej zakończyć całą sprawę. Szkoleniowiec francuskiej ekipy, Christophe Galtier, potwierdził odejście swojej gwiazdy już kilka tygodni temu. - Nicolas opuści naszą drużynę. Takie jest życie, taka jest piłka nożna. W tym momencie chcą go u siebie największe europejskie kluby. One stoczą rywalizację o jego podpis. Mam nadzieję, że dokona odpowiedniego wyboru - mówił wtedy.


Iworyjczyk rozegrał w minionym sezonie 38 meczów w Ligue 1. Strzelił 22 gole i zanotował 11 asyst.

W ostatnich miesiącach Pépé łączono z wieloma klubami. Kilka dni temu „The Telegraph” informował, że jego ściągnięcie rozważa Everton.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy