Joshua Kimmich: To najgorszy dzień w mojej karierze

Joshua Kimmich: To najgorszy dzień w mojej karierze fot. Bukharev Oleg / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sport1

Reprezentacja Niemiec sensacyjnie odpadła z Mistrzostw Świata już na etapie fazy grupowej. Frustracji z tego powodu nie kryje Joshua Kimmich, który boi się, że niepowodzenie w Katarze zostawi wyraźną zadrę w jego głowie. 

Niemiecka piłka reprezentacyjna znajduje się w kryzysie. W miniony czwartek „Die Mannschaft” drugi raz z rzędu nie zakwalifikowała się do fazy pucharowej Mistrzostw Świata. Do tego trzeba jeszcze dołożyć rozczarowujący występ na EURO 2020, w którym nasi zachodni sąsiedzi odpadli już na etapie 1/8.

Swój ostatni mecz na katarskim mundialu podopieczni Hansiego Flicka wygrali z Kostaryką 4:2. Triumf ten z powodu sensacyjnej porażki Hiszpanii z Japonią nie miał znaczenia. Azjatycka drużyna awansowała z pierwszej lokaty, a iberyjska z drugiej, ciesząc się lepszym bilansem bramkowym.

Narracja wokół niemieckiej kadry jest wyraźnie negatywna. Krajowa prasa nie zostawia suchej nitki na „popisie” mistrzów świata z 2014 roku, punktując przede wszystkim błędy selekcjonera. Ten w pomeczowej wypowiedzi stwierdził, że nie wie, jaka przyszłość go czeka.

74-krotny reprezentant kraju, Joshua Kimmich, przyznał, że czwartkowa porażka bardzo mu ciąży. Pomocnik Bayernu Monachium zauważa, iż odkąd dołączył do reprezentacji, ta notuje rozczarowujące wyniki.

- To najgorszy dzień w mojej karierze. Boję się, że wpadnę w dołek. To niepowodzenie sprawia, że myślę, iż to ja jestem kojarzony z porażkami. Dołączyłem do drużyny w 2016 roku. Wcześniej zawsze dochodziliśmy co najmniej do półfinału. Potem dwa razy odpadliśmy natomiast w fazie grupowej. Bycie kojarzonym z porażkami to nie jest coś, co chciałbym reprezentować. Nie byłem w stanie pomóc zespołowi. Wracamy do domu i boję się, że naprawdę wpadnę w dołek - oznajmił 27-latek w rozmowie ze Sport1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy