Juventus dąży do transferu z Chelsea

Juventus dąży do transferu z Chelsea fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Juventus chce zakontraktować Jorginho, który może najbliższego lata opuścić Chelsea - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Defensywny pomocnik od dłuższego czasu nie przeczy temu, że z chęcią powróciłby do Włoch. Dotąd jednak na przeszkodzie stawali „The Blues”. Umowa piłkarza wygasa za nieco ponad rok i przy nastawieniu 30-latka Anglicy mogą tym razem otworzyć się na negocjacje.

Jak donosi „La Gazzetta dello Sport”, Juventus, a więc klub najbardziej zainteresowany Jorginho, złożył mu już ofertę kontraktu ważnego do 30 czerwca 2026 roku z pensją na poziomie około sześciu milionów euro netto za sezon. W międzyczasie szykowana jest propozycja dla Chelsea.

W ocenie turyńczyków zwycięzca EURO 2020 nie powinien kosztować więcej niż dziesięć milionów euro. Oferty w tym rejonie należy się zatem spodziewać. Pomóc może fakt, że sytuacja londyńskiej ekipy jest mocno niejasna.

Jorginho podczas bieżących rozgrywek strzelił dziewięć goli i zanotował trzy asysty, a łącznie wybiegał na boiska 38 razy.

30-latek urodził się w Brazylii, ale jako piętnastolatek przeniósł się do Włoch, a obywatelstwo uzyskał bardzo szybko dzięki pochodzącemu z okolic Wenecji pradziadkowi. Początkowo grał dla Hellasu Werona, nim w 2014 roku pozyskało go Napoli. Cztery lata później przeniósł się do Chelsea. 

W reprezentacji Włoch zadebiutował w 2016 roku, od tego czasu notując 43 występy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy