Juventus po swojemu. Eriksen i Alderweireld na celowniku

Juventus po swojemu. Eriksen i Alderweireld na celowniku
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail

Juventus FC liczy, że uda mu się dokonać w przyszłym roku dużych wzmocnień stosunkowo niskim kosztem.

„Bianconeri” w ostatnich latach zdążyli już przyzwyczaić do swojej wzmożonej aktywności w walce o wolne transfery piłkarzy, których kontrakty z poprzednimi klubami dobiegły końca. W zeszłym roku do Turynu trafił w ten sposób Emre Can, a tego lata mistrzowie Włoch pozyskali Aarona Ramseya oraz Adriena Rabiota, ale wciąż jest im mało i już zarzucają sieci po kolejne okazje. Tym razem na ich celowniku znaleźli się gracze Tottenhamu - Christian Eriksen oraz Toby Alderweireld.

Duńczyk był w kręgu zainteresowań turyńczyków już latem tego roku, lecz zaporowe ceny stawiane przez „Spurs” skutecznie odstraszyły Włochów już na przedbiegach. „Daily Mail” informuje, że wycofanie Juventusu nie oznacza jednak rezygnacji z pomocnika, a zwyczajnie przeczekaniem do wygaśnięcia jego umowy, co nastąpi już w czerwcu przyszłego roku. „Stara Dama” liczy, że Eriksen byłby doskonały uzupełnieniem linii pomocy, w której brakuje graczy z większym ciągiem na bramkę.

Alderweireld może być z kolei doskonałą opcją, by odciążyć Giorgio Chielliniego. Belg ma już co prawda 30 lat, ale działacze „Juve” wolą dmuchać na zimne w przypadku swojego kapitana, który doznał niedawno poważnej kontuzji kolana. Zerwane więzadła zawsze mogą sprawić problemy z powrotem do optymalnej formy, a już tym bardziej w wieku 35 lat. Juventus ani myśli zupełnie rezygnować z Chielliniego, który jest bardzo zmotywowany do powrotu, lecz chcą mieć gracza, który w mógłby go godnie zastąpić.

Oba transfery nie będą łatwe o tyle, iż gracze cieszą się zainteresowaniem również innych ekip. Eriksen wciąż jest kuszony przedłużeniem kontraktu z Tottenhamem, lecz jak na razie odrzuca taką opcję, chcąc spróbować nowych wyzwań. W swoich szeregach chętnie zobaczyłyby go Real Madryt oraz Manchester United. Jeśli zaś chodzi o defensora, konkurencję dla Juventusu ma stworzyć odwieczny rywal - Inter Mediolan.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy