Juventus przekombinował. AS Roma bliska przechwycenia Reynoldsa

Juventus przekombinował. AS Roma bliska przechwycenia Reynoldsa fot. Dallas FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Filippo Biafora | Gianluca Di Marzio

Bryan Reynolds nie zasili najprawdopodobniej szeregów Juventusu. Opóźniająca się finalizacja transferu sprawiała, że AS Roma zdecydowała się ostatecznie wyrównać ofertę rywala i teraz to ona jest bliżej pozyskania Amerykanina - poinformowali Filippo Biafora oraz Gianluca Di Marzio.

Przedstawiciele „Starej Damy” z uwagi na brak możliwości zgłoszenia do udziału w trwających rozgrywkach kolejnego gracza nieposiadającego paszportu kraju z Unii Europejskiej postanowili zawrzeć porozumienie z Benevento w sprawie zakontraktowania Bryana Reynoldsa z FC Dallas.

Utalentowany obrońca miał formalnie trafić do beniaminka Serie A na zasadzie wypożyczenia z opcją przymusowego wykupu za 7 milionów euro i następnie zostać natychmiast odsprzedany za identyczną kwotę aktualnemu mistrzowi Włoch.

Realizacja całej tej operacji wydawała się pewna, ponieważ z dalszej walki o względy młodzieżowego reprezentanta Stanów Zjednoczonych miała zrezygnować AS Roma.

Klub ze Stadio Olimpico prowadził jednak dalej zakulisowe rozmowy z drużyną z Major League Soccer i teraz wysunął się na prowadzenie w walce o podpis 19-latka.

Filippo Biafora i Gianluca Di Marzio uważają, że „Giallorossi” przedstawili FC Dallas identyczną propozycję i samemu zawodnikowi zaoferowali możliwość zawarcia kontraktu obowiązującego do 30 czerwca 2025 roku z gwarantowaną pulą zarobków wynoszącą 0,7 miliona euro na sezon.

Co prawda AS Roma w żadnym stopniu nie przebiła koalicji Juventusu z Benevento, ale przedstawiciele amerykańskiego zespołu żyją w bardzo dobrych relacjach z właścicielem włoskiej ekipy - Danem Friedkinem, dlatego postanowili w zaistniałej sytuacji skłonić się do zawarcia formalnego porozumienia z drużyną ze Stadio Olimpico.

„Stara Dama” nie jest rzekomo skłonna kontynuować dalszej licytacji z ligowym rywalem i najprawdopodobniej porzuci swoje starania o pozyskanie Reynoldsa, który w minionym sezonie wystąpił w 19 meczach i zanotował w nich cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy