Kahn: Niemcy mogą być mistrzami

Kahn: Niemcy mogą być mistrzami
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: Sky Sports

Były bramkarz Oliver Kahn stwierdził, że reprezentacja Niemiec ma bardzo duże szanse na triumf w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata.

- Sukcesy w tak prestiżowych rozgrywkach jak Liga Mistrzów dają zawodnikom ogromną motywację do dalszej gry - powiedział Kahn. - Jeżeli przekonali się, że są najlepsi w Europie to dlaczego nie mogą być najlepsi na świecie?

Takie słowa wielokrotnego reprezentanta Niemiec podyktowane są oczywiście faktem, że w finale zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów spotkały się drużyny Bayernu i Borussii, w których barwach występuje wielu reprezentantów "Die Nationalelf". Kahn odniósł się także do sytuacji bramkarzy.

- Niemcy mają kilku światowej klasy golkiperów. Obecnym numerem jeden jest Manuel Neuer, lecz tuż za nim sklasyfikowałbym Adlera czy Weidenfellera. Rene występuję w Hamburgu, który niestety nie bierze udziału w europejskich rozgrywkach. W innej sytuacji jest Roman, który notuje bardzo dobre występy zarówno w Bundeslidze jak i Lidze Mistrzów.

Obecnie 44-letni Oliver Kahn w barwach narodowych rozegrał 86 spotkań, a jego największym sukcesem było dotarcie do finału Mistrzostw Świata w 2002 roku, w którym Niemcy ulegli Brazylii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy