Kasper Schmeichel wybrał trzech najlepszych bramkarzy świata. „On prezentuje najwyższy poziom w Premier League”

Kasper Schmeichel wybrał trzech najlepszych bramkarzy świata. „On prezentuje najwyższy poziom w Premier League”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Bramkarz Leicester City, Kasper Schmeichel, został zapytany o najlepszych na świecie kolegów po fachu.

Kibice bardzo często dyskutują na temat tego, kto jest najlepszym golkiperem globu. Duńczyk wyróżnił trzech bramkarzy, którzy jego zdaniem prezentują najwyższy poziom, wybierając jednocześnie najlepszego zawodnika na swojej pozycji w Premier League.

- Jeśli mam wybrać trójkę, od pewnego czasu najlepsi są dla mnie Marc-André ter Stegen, Jan Oblak oraz Ederson.

- Tego ostatniego cechuje przede wszystkim wielka odwaga. On niczego się nie obawia. Sposób gry Brazylijczyka pozwala drużynie Manchesteru City jeszcze bardziej naciskać na rywala. Zawodnicy z pola doskonale wiedzą bowiem, że on przechwyci każdą piłką, która idzie za ich plecy. Jego śmiałość, biorąc pod uwagę to, jak kosztowne mogą być błędy popełniane przez golkiperów, to właściwe podejście. Myślę, że od jakiegoś czasu jest najlepszym bramkarzem w Premier League - powiedział Schmeichel, który w tym sezonie rozegrał komplet 37 spotkań ligowych.

25-letni Ederson, który występuje w City od 2017 roku, w obecnych rozgrywkach również nie opuścił ani jednego meczu w Premier League. Reprezentant Brazylii aż 20 razy kończył spotkania z czystym kontem.

W poniedziałek MC pokonał Leicester 1:0 po pięknym golu Vincenta Kompany'ego.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy