Kat spadkowiczów. Najpierw spuścił z Premier League Hull i Stoke, teraz Huddersfield

Kat spadkowiczów. Najpierw spuścił z Premier League Hull i Stoke, teraz Huddersfield
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Twitter I Patrick van Aanholt

Lewy obrońca Crystal Palace, Patrick van Aanholt, ma w ostatnim czasie szczęście do notowania trafień przyczyniających się do tego, kto spada z Premier League.

14 maja 2017 roku londyński zespół grał z Hull City. Ekipa ze stolicy Anglii szybko objęła prowadzenie po trafieniu Wilfrieda Zahy, a ostatecznie zwyciężyła aż 4:0. Ostatnią bramkę zdobył Van Aanholt. Przypieczętowała ona spadek „Tygrysów” z Premier League.

5 maja 2018 roku „Orły” mierzyły się ze Stoke City. Lepiej tamto spotkanie zaczęli „The Potters”, którzy prowadzili po golu grającego obecnie w Liverpoolu Xherdana Shaqiriego. Potem do siatki trafili jednak James McArthur oraz Van Aanholt. Crystal Palace wygrało 2:1, zapewniając sobie utrzymanie w Premier League. Stoke z kolei straciło na to szanse.

Dzisiaj Van Aanholt zdobył bramkę w meczu z Huddersfield Town. Wcześniej do siatki trafił Luka Milivojević i „Orły” wygrały 2:0, ponownie spychając ligowego rywala do Championship.

28-letni Van Aanholt zamieścił po dzisiejszym spotkaniu wpis na Twitterze. „Najlepsze życzenia dla Huddersfield i jego fanów. To trudne i niemiło patrzy się na takie rzeczy, ale wspierajcie dalej swój zespół” - napisał Holender, który w przeszłości był zawodnikiem Chelsea.

Dla Van Aanholta było to drugie ligowe trafienie w tym sezonie.

Crystal Palace z dorobkiem 36 punktów zajmuje trzynaste miejsce w tabeli Premier League.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola Barcelona wyceniła Arturo Vidala Barcelona wyceniła Arturo Vidala Jagiellonia Białystok: Piłkarze nie zgadzają się na redukcję pensji Jagiellonia Białystok: Piłkarze nie zgadzają się na redukcję pensji UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty Milik częścią głośnej wymiany? Napoli może go wykorzystać do pozyskania DWÓCH zawodników! Milik częścią głośnej wymiany? Napoli może go wykorzystać do pozyskania DWÓCH zawodników! André Villas-Boas chce skończyć sezon w... grudniu. „To będzie najbardziej opłacalne” André Villas-Boas chce skończyć sezon w... grudniu. „To będzie najbardziej opłacalne” Coutinho zgadza się na kolejne wypożyczenie. Jest tylko jeden warunek! Coutinho zgadza się na kolejne wypożyczenie. Jest tylko jeden warunek!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy