Kat spadkowiczów. Najpierw spuścił z Premier League Hull i Stoke, teraz Huddersfield

Kat spadkowiczów. Najpierw spuścił z Premier League Hull i Stoke, teraz Huddersfield
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Twitter I Patrick van Aanholt

Lewy obrońca Crystal Palace, Patrick van Aanholt, ma w ostatnim czasie szczęście do notowania trafień przyczyniających się do tego, kto spada z Premier League.

14 maja 2017 roku londyński zespół grał z Hull City. Ekipa ze stolicy Anglii szybko objęła prowadzenie po trafieniu Wilfrieda Zahy, a ostatecznie zwyciężyła aż 4:0. Ostatnią bramkę zdobył Van Aanholt. Przypieczętowała ona spadek „Tygrysów” z Premier League.

5 maja 2018 roku „Orły” mierzyły się ze Stoke City. Lepiej tamto spotkanie zaczęli „The Potters”, którzy prowadzili po golu grającego obecnie w Liverpoolu Xherdana Shaqiriego. Potem do siatki trafili jednak James McArthur oraz Van Aanholt. Crystal Palace wygrało 2:1, zapewniając sobie utrzymanie w Premier League. Stoke z kolei straciło na to szanse.

Dzisiaj Van Aanholt zdobył bramkę w meczu z Huddersfield Town. Wcześniej do siatki trafił Luka Milivojević i „Orły” wygrały 2:0, ponownie spychając ligowego rywala do Championship.

28-letni Van Aanholt zamieścił po dzisiejszym spotkaniu wpis na Twitterze. „Najlepsze życzenia dla Huddersfield i jego fanów. To trudne i niemiło patrzy się na takie rzeczy, ale wspierajcie dalej swój zespół” - napisał Holender, który w przeszłości był zawodnikiem Chelsea.

Dla Van Aanholta było to drugie ligowe trafienie w tym sezonie.

Crystal Palace z dorobkiem 36 punktów zajmuje trzynaste miejsce w tabeli Premier League.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy