Katarczycy rozważają następną wielką inwestycję. Przyglądają się trzem gigantom

Katarczycy rozważają następną wielką inwestycję. Przyglądają się trzem gigantom fot. Ink Drop / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bloomberg

Qatar Sports Investments rozważa zainwestowanie środków nie tylko w Tottenham, ale także w Manchester United czy Liverpool - informuje „Bloomberg”.

Spółka założona w 2005 roku inwestowała systematycznie środki w różne obszary globalnego sportu, by po sześciu latach stać się języczkiem uwagi piłkarskiego świata za sprawą przejęcia kontroli nad Paris Saint-Germain.

Prezes Nasser Al-Khelaïfi, zarządzający francuskim klubem oraz Qatar Sports Investments, zadowalał się bardzo długo budowaniem pozycji ekipy z Parc des Princes na arenie krajowej oraz międzynarodowej i od pewnego czasu snuje plany zmierzające do stworzenia równie mocnej organizacji, co City Football Group.

Katarczyk może na razie na tym polu pochwalić się nabyciem 21,67 procent akcji w SC Braga za 80 milionów euro w październiku 2022 roku i czyni starania zmierzające do dołożenia trzeciego zespołu do portfolio QSI, który może pochodzić z... Premier League.

Nie tak dawno pojawiły się w mediach doniesienia o odbyciu rozmowy na ten temat przez 49-latka z właścicielem Tottenhamu - Danielem Levym.

Obie strony zaprzeczyły, że spotkanie obu panów dotyczyło kwestii sprzedaży akcji klubu z Londynu. Dziennikarze nie mają jednak wątpliwości, że „Koguty” po wybudowaniu nowoczesnego stadionu jawią się jako łakomy kąsek inwestycyjny.

Z kolei „Bloomberg” dodaje, że Qatar Sports Investments nie myśli tylko o przejęciu większości lub części akcji w Tottenhamie, ponieważ równie interesujące jest dla nich zainwestowanie środków w Liverpool oraz Manchester United.

„The Reds” zostali nie tak dawno oficjalnie wystawieni na sprzedaż. Natomiast władze „Czerwone Diabłów” otworzyły się na różne rozwiązania odnoszące się do zwiększenia możliwości finansowych klubu poprzez pojawienie się nowego inwestora czy mniejszościowych udziałowców.

Ewentualne pojawienie się katarskiego kapitału w Premier League w jednym z czołowych zespołów zapowiadałoby interesującą walkę z właścicielami Manchesteru City (Zjednoczone Emiraty Arabskie) czy Newcastle United (Arabia Saudyjska) z Bliskiego Wschodu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy