Katarska era w Manchesterze United już bardzo blisko?!

Katarska era w Manchesterze United już bardzo blisko?! fot. Settawat Udom / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Majed Al-Khelaifi [Twitter] I Mohammed Al-Kaabi [Twitter]

Na Twitterze zaczęły ukazywać się wpisy sugerujące, że przejęcie Manchesteru United przez kapitał z Kataru jest blisko.

Zainteresowanie Manchesterem United ze strony Katarczyków nie jest tematem nowym. W tym tygodniu między innymi Sky Sports informowało, że do jego końca ma się ono zmaterializować i przemienić w oficjalną ofertę dla rodziny Glazerów, obecnego właściciela „Czerwonych Diabłów”. Wiele wskazuje na to, że właśnie to nastąpiło, a wpisy na Twitterze sugerują, że sprawa może być na jeszcze dalszym etapie.

Herb MU z krótkim wpisem łączącym klub z Katarem zamieścił Majed Al-Khelaifi.

To samo zrobił inny dziennikarz Mohammed Al-Kaabi, który dodał, że do pewnego momentu Katarczycy byli bardzo zainteresowani przejęciem Liverpoolu. Problemem było jednak uzyskanie więcej niż 49 procent udziałów w klubie z Anfield, dlatego skierowali swój wzrok w kierunku Old Trafford. Katarska inwestycja w Manchester United ma być już bardzo blisko realizacji.

Tak naprawdę nie wiadomo, kto bezpośrednio stoi za propozycją przejęcia klubu. Na pewno nie będzie to Qatar Sports Investments, do którego należy Paris Saint-Germain. Pomagać w przygotowaniu oferty miał państwowy fundusz Qatar Investment Authority.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy