Katarska era w Manchesterze United już bardzo blisko?!

Katarska era w Manchesterze United już bardzo blisko?! fot. Settawat Udom / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Majed Al-Khelaifi [Twitter] I Mohammed Al-Kaabi [Twitter]

Na Twitterze zaczęły ukazywać się wpisy sugerujące, że przejęcie Manchesteru United przez kapitał z Kataru jest blisko.

Zainteresowanie Manchesterem United ze strony Katarczyków nie jest tematem nowym. W tym tygodniu między innymi Sky Sports informowało, że do jego końca ma się ono zmaterializować i przemienić w oficjalną ofertę dla rodziny Glazerów, obecnego właściciela „Czerwonych Diabłów”. Wiele wskazuje na to, że właśnie to nastąpiło, a wpisy na Twitterze sugerują, że sprawa może być na jeszcze dalszym etapie.

Herb MU z krótkim wpisem łączącym klub z Katarem zamieścił Majed Al-Khelaifi.

To samo zrobił inny dziennikarz Mohammed Al-Kaabi, który dodał, że do pewnego momentu Katarczycy byli bardzo zainteresowani przejęciem Liverpoolu. Problemem było jednak uzyskanie więcej niż 49 procent udziałów w klubie z Anfield, dlatego skierowali swój wzrok w kierunku Old Trafford. Katarska inwestycja w Manchester United ma być już bardzo blisko realizacji.

Tak naprawdę nie wiadomo, kto bezpośrednio stoi za propozycją przejęcia klubu. Na pewno nie będzie to Qatar Sports Investments, do którego należy Paris Saint-Germain. Pomagać w przygotowaniu oferty miał państwowy fundusz Qatar Investment Authority.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy