Kibice założyli nowy klub po konflikcie z działaczami. Minęło czternaście lat, wyprzedzili „oryginał”!

Kibice założyli nowy klub po konflikcie z działaczami. Minęło czternaście lat, wyprzedzili „oryginał”!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Zaledwie czternaście lat po założeniu AFC Wimbledon udało się w ligowej tabeli wyprzedzić Milton Keynes Dons, czyli przyczynę swojego powstania.

AFC Wimbledon został założony w 2002 roku przez kibiców Wimbledon FC, niezadowolonych z przeniesienia klubu z południowego Londynu do Milton Keynes. Rozpoczynając od możliwego najwyższego szczebla rozgrywkowego, czyli w tym przypadku dziewiątego – Premier League Combined Counties League, drużyna zaliczyła kilka awansów i obecnie znajduje się już w League One, czyli odpowiedniku trzeciej ligi.

W League One AFC Wimbledon wreszcie spotkał się z MK Dons. W dodatku, po wyjazdowym zwycięstwie 3-1 nad Oxford United, wyprzedził tego specyficznego „derbowego” rywala w tabeli ligowej. Obecnie AFCW zajmuje dziesiątą pozycję, tymczasem MKD dwunastą. 

Kibice najbardziej jednak nie mogą doczekać się połowy grudnia – 10 dnia tego miesiąca zespoły zmierzą się w bezpośredniej rywalizacji na stadionie w Milton Keynes. Z kolei do rewanżu dojdzie 14 marca w Londynie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lech sięgnie po nowego obrońcę? Jego agent przybył do Poznania Lech sięgnie po nowego obrońcę? Jego agent przybył do Poznania Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO] Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO] Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf Real Madryt: Kadra na hitowy mecz z Sevillą. Zidane oszczędza na Ligę Mistrzów [OFICJALNIE] Real Madryt: Kadra na hitowy mecz z Sevillą. Zidane oszczędza na Ligę Mistrzów [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Siem de Jong wrócił na Stary Kontynent OFICJALNIE: Siem de Jong wrócił na Stary Kontynent

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy