Kim jest Marcin Matysiak, nowy trener ŁKS-u Łódź?

Kim jest Marcin Matysiak, nowy trener ŁKS-u Łódź? fot. Artur Kraszewski / APPA / PressFocus
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: ŁKS Łódź

Następcą zwolnionego dzisiaj Piotra Stokowca na stanowisku szkoleniowca ŁKS-u Łódź został jego dotychczasowy asystent Marcin Matysiak.

40-latek posiada licencje UEFA A i UEFA Elite Youth. Pracę w ekipie „Rycerzy Wiosny” rozpoczynał od klubowej akademii, gdzie między innymi wspólnie z Romualdem Solarkiem prowadził drużynę U-16.

W 2020 roku objął rezerwy ŁKS-u, z którymi najpierw wywalczył awans do III Ligi, a następnie także do II Ligi. W obecnym sezonie jego bilans na tym poziomie wyniósł sześć wygranych, trzy remisy i cztery porażki.

Po zatrudnieniu Piotra Stokowca w październiku zeszłego roku wszedł w skład sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu.

Poza tym w przeszłości prowadził także wojewódzkie drużyny młodzieżowe Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Był ponadto zatrudniony w Diamencie Zduńska Wola i Pogoni Zduńska Wola.

ŁKS po raz pierwszy pod wodzą Marcina Matysiaka zmierzy się w najbliższy piątek na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Drużyna gości powalczy o przerwanie serii 15 ligowych meczów bez zwycięstwa.

W nowym sztabie szkoleniowym znajdą się także: Radosław Pęciak jako pierwszy asystent Matysiaka, trener bramkarzy Michał Zapart, odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne Paweł Drechsler, analityk Rafał Majewski, fizjoterapeuci Mateusz Traczyński i Jakub Niedomagała, psycholog Anna Olkiewicz oraz Jacek Żałoba jako kierownik drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy