Klafurić: Legia nie wspiera i nie ma cierpliwości do trenerów

Klafurić: Legia nie wspiera i nie ma cierpliwości do trenerów fot. FotoPyK
Marek Garus
Marek Garus
Źródło: Przegląd Sportowy

Były trener Legii Warszawa, Dean Klafurić, udzielił swojego pierwszego wywiadu od czasu zwolnienia ze stołecznego klubu. Ze szkoleniowcem rozmawiali dziennikarze „Przeglądu Sportowego”.

46-latek poruszył w wywiadzie tematy zwolnienia z drużyny „Wojskowych”, błędów jakie popełnił w roli trenera, a także co myśli o zwolnieniu Ricardo Sá Pinto i zatrudnieniu Aleksandara Vukovicia jako szkoleniowca.

- Uważam, że Legia ma potencjał, by stawać się coraz mocniejszym klubem w skali europejskiej, jednak najpierw powinna popracować nad cierpliwością wobec trenera i wspieraniem sztabu szkoleniowego – zaczął ostro Chorwat. – Prezes Dariusz Mioduski jest wielkim kibicem i żyje Legią 24 godziny na dobę, jednak uważam, że osoby zarządzające klubem powinny przede wszystkim koncentrować się na prowadzeniu spraw biznesowych, aniżeli na segmencie piłkarskim.

Spytany o błędy, jakie popełnił, Chorwat nie wstydził się przyznać do większości z nich: - Wpływ na nasze poczynania miała przede wszystkim atmosfera panująca w klubie i te ciągłe wątpliwości dotyczące trenera. Nie potrafiliśmy nawet zremisować meczów, w których dominowaliśmy, tak jak na przykład w pojedynku z Arką Gdynia w Superpucharze Polski. Powinienem był zwrócić większą uwagę na mentalność i taktyczne przyzwyczajenia polskich zawodników. Zabrakło mi też siły przebicia, jeśli chodzi o dokonywane transfery.

Na koniec Klafurić skomentował również, co myśli o zwolnieniu Sá Pinto z Łazienkowskiej i jak ocenia pracę portugalskiego szkoleniowca, a także co sądzi o zatrudnieniu w jego miejsce dotychczasowego asystenta trenera, Vukovicia.

- Nie zdziwiło mnie zwolnienie Sá Pinto, ponieważ w Legii widać pewien schemat, jeśli chodzi o podejście do szkoleniowców. Nie godzę się jednak z tym, co mówił odnośnie przygotowania fizycznego zawodników i jakie miał założenia na odmłodzenie drużyny. My mieliśmy plan szanować starszych graczy, łącząc to z wprowadzaniem młodzieży. O tym, kto miał rację, świadczą osiągane przez nas wyniki – mówił zgryźliwie Chorwat.

- Pamiętam Vukovicia z Legii jako świetnego kolegę i bardzo dobrego asystenta. Uważam, że ma odpowiednie umiejętności, by prowadzić ten zespół – dodał na zakończenie.

W roli pierwszego trenera męskich drużyn Klafurić pracował dotychczas jedynie w HNK Goricy i Legii Warszawa. Wiele mówi się o zainteresowaniu szkoleniowcem przez drużyny z chorwackiej i polskiej ekstraklasy, w tym Arce Gdyni.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy