Klinsmann: Howard wśród pięciu najlepszych bramkarzy świata

Klinsmann: Howard wśród pięciu najlepszych bramkarzy świata
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: MLS Soccer

Tim Howard jednym z najlepszych bramkarzy świata? Takiego zdania jest selekcjoner reprezentacji USA, Jürgen Klinsmann.

Piłkarze powołani do szerokiej kadry USA na czerwcowy mundial przygotowują się obecnie do turnieju w ośrodku treningowym przy Uniwersytecie Stanforda. Wśród wybrańców Klinsmanna znalazł się 35-letni bramkarz Everton FC, Tim Howard. Niemiecki selekcjoner reprezentacji USA nie ma wtąpliwości - jego podopieczny jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie.

- Myślę, że w tym sezonie był w czołowej trójce najlepszych bramkarzy Premier League, co więcej uważam, że jest wśród pięciu najlepszych bramkarzy świata. Na turnieju czeka go coś wyjątkowego, mam nadzieję, że będzie to jego specjalna chwila - powiedział Klinsmann w wywiadzie dla portalu MLSSoccer.com.

Howard jest bardzo blisko przedłużenia swojej umowy z „The Toffees”. Nowy kontrakt byłego bramkarza Manchesteru United miałby obowiązywać do 2018 roku.

W minionym sezonie Howard rozegrał 37 spotkań w lidze angielskiej, aż w piętnastu z nich zachował czyste konto.

Reprezentanci USA na Mistrzostwach świata w swojej grupie będą mieli za rywali Ghanę, Portugalię i Niemcy. Turniej w Brazylii będzie trzecim mundialem w karierze Howarda. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy