Klopp zaryzykuje? To może być wielka szansa dla Grabary

Klopp zaryzykuje? To może być wielka szansa dla Grabary
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph

Dziennikarze „The Telegraph” podają, że notowania Kamila Grabary w Liverpoolu mogą w najbliższym czasie wyraźnie wzrosnąć.

Po trwającej wiele miesięcy sadze tego lata na Anfield trafił Alisson. W najbliższym czasie Brazylijczyk będzie niekwestionowanym numerem jeden w bramce Liverpoolu. Cały czas nie wiadomo jednak, kto będzie pełnił rolę jego zmiennika.

W kadrze Liverpoolu są Loris Karius oraz Simon Mignolet. Obaj od pewnego czasu wzbudzają zainteresowanie kilku zespołów. O ile jednak do tej pory wydawało się, że w tym oknie „The Reds” opuści tylko jeden z nich, „The Telegraph” sugeruje, że Jürgen Klopp i działacze angielskiego klubu nie wykluczają rozstania z oboma golkiperami.

Karius znajduje się podobno na celowniku m.in. Bayeru. Mignoletem z kolei interesują się działacze Beşiktasu oraz Barcelony. W tej drugiej miałby zostać on zmiennikiem Marca-André ter Stegena po zapowiadanym odejściu Jaspera Cillessena. Sprawy ich transferów są otwarte.

Jeśli tego lata z klubu faktycznie odejdzie wspomniana dwójka, przed wielką szansą na zbliżenie się do meczowej kadry Liverpoolu stanie 19-letni Grabara. W klubie jest jeszcze Caoimhin Kelleher, który w tym roku skończy 20 lat, co nie zmienia jednak faktu, że szanse Polaka na pozostanie bezpośrednim zmiennikiem Alissona po odejściu dwóch starszych kolegów znacznie by wzrosły.

Brytyjscy dziennikarze podkreślają, że Klopp jest bardzo zadowolony zarówno z Grabary, jak i Kellehera. Obaj wywarli na nim w ostatnim czasie duże wrażenie.

Niemiec dał szanse młodym bramkarzom m.in. w niedawnym meczu towarzyskim z Manchesterem United (4:1).

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy