Kolejny piłkarz zmarł na boisku

Kolejny piłkarz zmarł na boisku fot. Transfery.info
Redakcja
Redakcja
Źródło: HotNews.ro

Nigeryjski piłkarz Ihelwere Henry zmarł w niedzielę około południa po tym, gdy doznał ataku serca podczas spotkania jego drużyny, FC Delta Tulcea przeciwko FC Balotesti.

- W trakcie meczu zawodnik niespodziewanie upadł na murawę. Zabiegi resuscytacyjne trwały ponad godzinę, jednak nie udało się przywrócić akcji serca - powiedział Bogdan Oprita, szef SMURD [rumuńskich służ ratowniczych].

- Przybyliśmy na miejsce około 3-4 minuty po zajściu. Początkowo wyczuwalny był jeszcze puls. Mimo naszych starań pacjent zmarł. Zabiegi rozpoczęliśmy o godzinie 12.05, natomiast o 13.12 musieliśmy stwierdzić zgon zawodnika - mówi dr Ioana Tanase, lekarz załogi, która jako pierwsza przybyła na miejsce.

Ihelwere Chinonso Henry 8 lipca skończył zaledwie 21 lat. Ciało Nigeryjczyka przewieziono do Instytutu Medycyny Sądowej, gdzie przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Grał na pozycji napastnika. W Rumunii uważano go za wielki talent. Jego zespół występuje w drugiej lidze rumuńskiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy