Kolejny piłkarz zmarł na boisku

Kolejny piłkarz zmarł na boisku fot. Transfery.info
Redakcja
Redakcja
Źródło: HotNews.ro

Nigeryjski piłkarz Ihelwere Henry zmarł w niedzielę około południa po tym, gdy doznał ataku serca podczas spotkania jego drużyny, FC Delta Tulcea przeciwko FC Balotesti.

- W trakcie meczu zawodnik niespodziewanie upadł na murawę. Zabiegi resuscytacyjne trwały ponad godzinę, jednak nie udało się przywrócić akcji serca - powiedział Bogdan Oprita, szef SMURD [rumuńskich służ ratowniczych].

- Przybyliśmy na miejsce około 3-4 minuty po zajściu. Początkowo wyczuwalny był jeszcze puls. Mimo naszych starań pacjent zmarł. Zabiegi rozpoczęliśmy o godzinie 12.05, natomiast o 13.12 musieliśmy stwierdzić zgon zawodnika - mówi dr Ioana Tanase, lekarz załogi, która jako pierwsza przybyła na miejsce.

Ihelwere Chinonso Henry 8 lipca skończył zaledwie 21 lat. Ciało Nigeryjczyka przewieziono do Instytutu Medycyny Sądowej, gdzie przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Grał na pozycji napastnika. W Rumunii uważano go za wielki talent. Jego zespół występuje w drugiej lidze rumuńskiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] John van den Brom selekcjonerem? Były trener Lecha Poznań odpowiada John van den Brom selekcjonerem? Były trener Lecha Poznań odpowiada „Mam nadzieję, że założy jakąś partię polityczną”. Kibice zachwyceni zawodnikiem Wisły Kraków „Mam nadzieję, że założy jakąś partię polityczną”. Kibice zachwyceni zawodnikiem Wisły Kraków 364 mecze i koniec. Eric Dier definitywnie odejdzie z Tottenhamu 364 mecze i koniec. Eric Dier definitywnie odejdzie z Tottenhamu Arsenal i AC Milan ruszają po napastnika za 100 milionów euro Arsenal i AC Milan ruszają po napastnika za 100 milionów euro Miał 72 godziny na odpowiedź. Szczegóły lukratywnej oferty dla nowego nabytku Wisły Kraków Miał 72 godziny na odpowiedź. Szczegóły lukratywnej oferty dla nowego nabytku Wisły Kraków LKS Goczałkowice-Zdrój pozyskał nowego zawodnika z przeszłością w Ekstraklasie [OFICJALNIE] LKS Goczałkowice-Zdrój pozyskał nowego zawodnika z przeszłością w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Piłkarz Pogoni Szczecin dostanie pierwsze powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz: Bardzo mi się podobał Piłkarz Pogoni Szczecin dostanie pierwsze powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz: Bardzo mi się podobał

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy