Kolejny transfer na linii Eintracht-Benfica?

2017-08-02 17:18:33; Aktualizacja: 6 lat temu
 Kolejny transfer na linii Eintracht-Benfica? Fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski Źródło: Wiesbaden Kurier | A Bola

Według informacji portugalskiej „A Boli”, Benfica interesuje się Lukasem Hradeckym.

Tylko rok pozostał do wygaśnięcia kontraktu Lukasa Hradeckyego z Eintrachtem Frankfurt. W mediach pojawiały się informacje, że prawdopodobnie Fin nie będzie zainteresowany jego przedłużeniem i odejdzie z klubu. Teraz portugalscy dziennikarze poinformowali, że bramkarz może przeprowadzić się do Lizbony.

- Nie wiemy na razie nic o zainteresowaniu Benfiki. Jednak, jeżeli do 31 sierpnia wpłynie konkretna oferta, to ja rozważymy – powiedział jeden z dyrektorów Eintrachtu, Bruno Hübner.

Sprzedaż Hradeckyego tego lata to ostatnia szansa Eintrachtu, by jeszcze zarobić na bramkarzu. Wówczas zespół z Frankfurtu będzie musiał bardzo szybko znaleźć następcę dla 27-latka, bowiem w klubie nie ma bramkarzy z doświadczeniem w Bundeslidze.

W przypadku transferu fiński golkiper w Benfice zostanie następcą dla Edersona. Brazylijczyk odszedł kilka tygodni temu do Manchesteru City za 40 milionów euro. Hradecky powinien kosztować jedynie pięć milionów euro. To bardzo mała kwota dla lizbończyków, którzy zarobili już w tym oknie transferowym 114 milionów euro.

To może być już trzecia tegorocznwymiana na linii Eintracht-Benfika. Wcześniej do Lizbony przeniósł się do Haris Seferović, a do Frankfurtu Luka Jović.