Komornicki poprowadzi Dynamo Drezno?

Komornicki poprowadzi Dynamo Drezno?
Maciej Zaremba
Maciej Zaremba
Źródło: Bild

Były reprezentant Polski, a obecnie trener FC Luzern, Ryszard Komornicki może przenieść się do Niemiec i przejąć stery drugoligowego Dynama Drezno.

Dynamo Drezno po zwolnieniu 49-letniego Ralfa Loose poszukuje nowego trenera. Według informacji niemieckiego "Bilda" najbliżej zatrudnienia w Dreźnie jest Ryszard Komornicki. Polak spotkał się już z władzami Dynama i przeprowadził pierwsze rozmowy na temat ewentualnego zatrudnienia.

Podstawowym atutem byłego reprezentanta Polski jest bardzo dobra znajomość języków obcych. Komornicki bez problemu porozumiewa się w języku niemieckim i francuskim. Ten drugi to bardzo ważna umiejętność dla władz Dynama, ponieważ w ich drużynie występuje aż siedmiu francuskich piłkarzy.

Komornicki w reprezentacji Polski wystąpił 20 razy. Od 1989 roku pracuje jako trener głównie w Szwajcarii, jednak miał też dwa epizody pracy w swoim byłym klubie Górniku Zabrze. Od sierpnia 2012 roku pracuje w FC Luzern.

Niemieckie media spekulują, że jeżeli Dynamo zdecyduje się zatrudnić Komornickiego to jego umowa z FC Luzern zostanie rozwiązana za porozumieniem obu stron.

Dynamo Drezno zajmuje obecnie w drugiej Bundeslidze barażowe szesnaste miejsce. Nad przedostatnim w tabeli SV Sandhausen ma zaledwie punkt przewagi. Do miejsca gwarantowego spokojne utrzymanie traci dwa oczka.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy