Komornicki poprowadzi Dynamo Drezno?

Komornicki poprowadzi Dynamo Drezno?
Maciej Zaremba
Maciej Zaremba
Źródło: Bild

Były reprezentant Polski, a obecnie trener FC Luzern, Ryszard Komornicki może przenieść się do Niemiec i przejąć stery drugoligowego Dynama Drezno.

Dynamo Drezno po zwolnieniu 49-letniego Ralfa Loose poszukuje nowego trenera. Według informacji niemieckiego "Bilda" najbliżej zatrudnienia w Dreźnie jest Ryszard Komornicki. Polak spotkał się już z władzami Dynama i przeprowadził pierwsze rozmowy na temat ewentualnego zatrudnienia.

Podstawowym atutem byłego reprezentanta Polski jest bardzo dobra znajomość języków obcych. Komornicki bez problemu porozumiewa się w języku niemieckim i francuskim. Ten drugi to bardzo ważna umiejętność dla władz Dynama, ponieważ w ich drużynie występuje aż siedmiu francuskich piłkarzy.

Komornicki w reprezentacji Polski wystąpił 20 razy. Od 1989 roku pracuje jako trener głównie w Szwajcarii, jednak miał też dwa epizody pracy w swoim byłym klubie Górniku Zabrze. Od sierpnia 2012 roku pracuje w FC Luzern.

Niemieckie media spekulują, że jeżeli Dynamo zdecyduje się zatrudnić Komornickiego to jego umowa z FC Luzern zostanie rozwiązana za porozumieniem obu stron.

Dynamo Drezno zajmuje obecnie w drugiej Bundeslidze barażowe szesnaste miejsce. Nad przedostatnim w tabeli SV Sandhausen ma zaledwie punkt przewagi. Do miejsca gwarantowego spokojne utrzymanie traci dwa oczka.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bardzo pracowity dzień dla piłkarzy Angers. El Melali skazany za publiczną masturbację Bardzo pracowity dzień dla piłkarzy Angers. El Melali skazany za publiczną masturbację Liverpool i Manchester United chcą włączyć się do rywalizacji o talent z Ajaksu Liverpool i Manchester United chcą włączyć się do rywalizacji o talent z Ajaksu OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach Lech Poznań mierzy się z Rangersami. Przewidywane składy obu drużyn Lech Poznań mierzy się z Rangersami. Przewidywane składy obu drużyn Liga Mistrzów: Morata z hat-trickiem bramek po spalonych Liga Mistrzów: Morata z hat-trickiem bramek po spalonych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy