Kondogbia wyjaśnił, dlaczego zmienił reprezentację

Kondogbia wyjaśnił, dlaczego zmienił reprezentację fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Afriquefoot.rfi.fr

Geoffrey Kondogbia wypowiedział się na temat gry w barwach Republiki Środkowoafrykańskiej.

Pomocnik Valencii zdecydował się na zmianę reprezentacji jakiś czas temu. Debiut mającego na koncie pięć występów w koszulce francuskiej kadry zawodnika w barwach Republiki Środkowoafrykańskiej opóźniły problemy zdrowotne, ale w końcu stał się on faktem. W piątek Kondogbia był kapitanem nowej drużyny w meczu eliminacji Pucharu Narodów Afryki z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Niestety dla niego przegrała ona aż 0:4.

- To spotkanie wywołało we mnie wielką dumę. Miałem w głowie bardzo dużo myśli. W końcu wróciłem do miejsca, w którym dorastali moi rodzice.

- Nigdy nie rozmawiałem na temat tej sprawy. Ludzie nie wiedzą, że ja od zawsze chciałem grać dla Republiki Środkowoafrykańskiej. To było moje marzenie. Nieco inaczej patrzyli na to moi krewni i przyjaciele. Nie godzili się z tym, ponieważ uważali, że mojej karierze pomogą występy dla Francji. Odsunąłem więc na bok moje marzenie, tłumacząc sobie, że to faktycznie wyjdzie mi na dobre.

- Zawsze chciałem grać dla tej drużyny i uważałem, że to jej będę zdecydowanie bardziej pomocny.

- Myślę, że mamy szansę wywalczyć awans na PNA. Wiem oczywiście, że to będzie trudne. Naszymi rywalami są świetne zespoły, ale postaramy się wyeliminować błędy, które popełniamy - przyznał 25-latek.

Republika Środkowoafrykańska z dorobkiem trzech punktów zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli eliminacyjnej grupy H. Oprócz WKS rywalizuje w niej z Gwineą oraz Rwandą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy