Kondogbia wyjaśnił, dlaczego zmienił reprezentację

2018-10-15 20:36:54; Aktualizacja: 5 lat temu
Kondogbia wyjaśnił, dlaczego zmienił reprezentację Fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Afriquefoot.rfi.fr

Geoffrey Kondogbia wypowiedział się na temat gry w barwach Republiki Środkowoafrykańskiej.

Pomocnik Valencii zdecydował się na zmianę reprezentacji jakiśczas temu. Debiut mającego na koncie pięć występów w koszulcefrancuskiej kadry zawodnika w barwach Republiki Środkowoafrykańskiejopóźniły problemy zdrowotne, ale w końcu stał się on faktem. Wpiątek Kondogbia był kapitanem nowej drużyny w meczu eliminacjiPucharu Narodów Afryki z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Niestety dlaniego przegrała ona aż 0:4.

- To spotkanie wywołało wemnie wielką dumę. Miałem w głowie bardzo dużo myśli. W końcuwróciłem do miejsca, w którym dorastali moi rodzice.

- Nigdynie rozmawiałem na temat tej sprawy. Ludzie nie wiedzą, że ja odzawsze chciałem grać dla Republiki Środkowoafrykańskiej. To byłomoje marzenie. Nieco inaczej patrzyli na to moi krewni i przyjaciele.Nie godzili się z tym, ponieważ uważali, że mojej karierze pomogą występy dla Francji. Odsunąłem więc na bok moje marzenie, tłumaczącsobie, że to faktycznie wyjdzie mi na dobre.

- Zawszechciałem grać dla tej drużyny i uważałem, że to jej będęzdecydowanie bardziej pomocny.

- Myślę, że mamy szansęwywalczyć awans na PNA. Wiem oczywiście, że to będzie trudne.Naszymi rywalami są świetne zespoły, ale postaramy sięwyeliminować błędy, które popełniamy - przyznał 25-latek.

Republika Środkowoafrykańska z dorobkiem trzech punktówzajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli eliminacyjnej grupy H.Oprócz WKS rywalizuje w niej z Gwineą oraz Rwandą.