Konkurencja dla Bednarka? Southampton sprowadza stopera Barcelony!

Konkurencja dla Bednarka? Southampton sprowadza stopera Barcelony!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Sport

Jak poinformował „Sport”, w najbliższych dniach Southampton ma pozyskać obrońcę z Barcelony.

Według hiszpańskich dziennikarzy Marlon po dwóch latach opuści Barcelonę. 22-latek przeniósł się do „Dumy Katalonii” z Fluminense w 2016 roku, początkowo dołączając na zasadzie rocznego wypożyczenia do drużyny rezerw. Tam stoper prezentował się na tyle dobrze, że drużyna z Camp Nou postanowiła skorzystać z możliwości wykupienia piłkarza i przelała na konto Brazylijczyków 6 milionów euro.

Po definitywnym transferze do „Dumy Katalonii” rozważano czy Marlon powinien już wtedy dołączyć do pierwszego zespołu, czy najpierw ogrywać się na wypożyczeniu. Ostatecznie wybrano tę drugą opcję i 22-latek trafił na około 10 miesięcy do OGC Nice. Tam Brazylijczyk zanotował 23 mecze w Ligue 1. Teraz wychowanek Fluminense ma opuścić Hiszpanię na stałe.

Zgodnie z informacjami „Sportu”, Barcelona prowadzi bardzo zaawansowane negocjacje z Southampton. Przedstawiciele piłkarza zjawili się w czwartek w Hiszpanii, gdzie mieli pracować nad sfinalizowaniem transferu.

Angielski klub ma zapłacić za Marlona 12 milionów euro plus ewentualne premie. Usługami Brazylijczyka interesował się również West Ham. Warto dodać, że Barcelona nie zapewniła sobie prawa odkupienia zawodnika, co zazwyczaj występuje przy tego typu transferach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Odrodzenie Garetha Bale'a Odrodzenie Garetha Bale'a Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy