Kownacki wytłumaczył, dlaczego odrzucił ofertę Schalke 04 i wybrał Fortunę

Kownacki wytłumaczył, dlaczego odrzucił ofertę Schalke 04 i wybrał Fortunę
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bild

Dawid Kownacki wypowiedział się na temat zainteresowania swoją osobą ze strony Schalke 04.

Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski w samej końcówce zimowego okna transferowego przeniósł się z Sampdorii do Fortuny Düsseldorf. Niemiecki klub wypożyczył go do końca sezonu 2018/2019 z opcją wykupu. Władze Fortuny starały się o transfer 21-latka przez kilka tygodni. Na ostatniej prostej wyprzedzić próbowało ich Schalke, ale Kownacki wybrał zespół z Düsseldorfu.


Już wcześniej pojawiały się informacje, że piłkarz nie chciał zerwać wstępnego porozumienia, które osiągnął z Fortuną i teraz to potwierdził.

- Tak, rozmawiałem z Schalke i jego trenerem. Powiedziałem, że zainteresowanie moją osobą takiego klubu jest dla mnie zaszczytem. Nie mogłem jednak przystać na ofertę, ponieważ wcześniej dałem słowo Fortunie, której zależało na moim transferze jako pierwszej. Jestem uczciwym gościem, który dotrzymuje słowa - przyznał napastnik.


W nowych barwach Kownacki będzie mógł zadebiutować właśnie w meczu z Schalke. W środę Fortuna zmierzy się z drużyną z Gelsenkirchen w 1/8 finału Pucharu Niemiec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy