Kucharczyk szuka klubu. Nowy kierunek możliwy!

2019-05-27 09:51:53; Aktualizacja: 5 lat temu
Kucharczyk szuka klubu. Nowy kierunek możliwy! Fot. Transfery.info
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Newspao.gr

Michał Kucharczyk pożegnał się już z Legią Warszawą. Teraz najprawdopodobniej będzie kontynuował swoją karierę zagranicą. Do tej pory wydawało się, że Polak wybierze ofertę z Turcji, lecz na horyzoncie pojawiła się Grecja.

28-latek to nadal najskuteczniejszy zawodnik z obecnej kadry „Wojskowych”. W 349 meczach strzelił on 71 goli, co sytuuje go na trzecim miejscu w historycznym rankingu występów oraz bramek.  Czas jednak na nowe rozdanie i wydaje się, że skrzydłowy po raz pierwszy opuści Polskę, gdy tylko jego kontrakt dobiegnie końca, tj. 30 czerwca.

Już wcześniej zgłosił się do niego Kayserispor. 12. zespół tureckiej ekstraklasy miał złożyć „Kuchemu” lukratywną ofertę. Tureckie media informowały także, że dziewięciokrotny reprezentant „Biało-Czerwonych” ma propozycje z Hiszpanii oraz Włoch. Pomimo tego wydawało się, że zmierza on nad Bosfor.

Tymczasem, jak donosi serwis newspao.gr, Polakiem zaczął interesować się Panathinaikos, który myśli o jego zakontraktowaniu. Problemem dla ósmej drużyny tamtejszej ekstraklasy mogą okazać się jednak żądania finansowe 28-letniego gracza, który w Legii Warszawa mógł liczyć na roczną gażę w wysokości około 250 tysięcy euro. Pomimo tego Grecy nie zamierzają tak szybko się poddawać i w najbliższych dniach spróbują znaleźć odpowiednie rozwiązanie. 

W zakończonym sezonie Michał Kucharczyk strzelił siedem goli i zanotował sześć asyst, a to wszystko w 38 występach.