Kurzawa może wrócić do Zabrza, nici z Čatakovicia

Kurzawa może wrócić do Zabrza, nici z Čatakovicia fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info| Gazeta Wyborcza

Rafał Kurzawa może wrócić do Górnika Zabrze, donosi Gazeta Wyborcza.

Udany występ na Mistrzostwach Świata w Rosji spowodował, że reprezentant Polski otrzymał ofertę z Amiens. Pomimo tego, że na początku radził sobie przyzwoicie, to z czasem stracił miejsce w składzie. To poskutkowało tym, iż rundę wiosenną spędził w FC Midtjylland.

Na boiskach ligi duńskiej również miał problemy z regularnymi występami. Powodem takiego stanu rzeczy miała być jego przeciętna forma oraz introwertyczna postawa poza boiskiem.

To spowodowało, że piłkarz coraz poważniej zaczął zastanawiać się nad powrotem do Polski. W zimie zabiegał o niego poznański Lech, na początku lata chciała go natomiast Wisła Kraków.

Wiele wskazuje na to, iż Kurzawa rzeczywiście trafi do Ekstraklasy. W ciągu kilku najbliższych godzin powinien wzmocnić Górnika Zabrze.

Transfer reprezentanta Polski oznaczałby również, że do ekipy Marcina Brosza nie trafi Hamza Čataković. Pion sportowy ekipy z Górnego Śląska mocno zabiegał o jego względy, ale Trenczyn postawił cenę zaporową i z operacji nici.

Co ciekawe Bośniak był w zeszłym roku katem drużyny z Zabrza. Wówczas to w ramach eliminacji do Ligi Europy strzelił jej dwa gole.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy