Kylian Mbappé podpisze nowy kontrakt po to, aby dać zarobić PSG?!

Kylian Mbappé podpisze nowy kontrakt po to, aby dać zarobić PSG?! fot. Gao Jing/Xinhua/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph | Jason Burt [Twitter]

Kylian Mbappé skłania się ku przedłużeniu umowy z Paris Saint-Germain. Może to być ukłon w stronę francuskiej ekipy, której zawodnik nie chce opuszczać bez jakiegokolwiek zarobku - przekazał Jason Burt z „The Telegraph”.

W ostatnim czasie francuskie media zaczęły kolportować zaskakujące informacje o możliwości podpisania nowej umowy przez 23-letniego napastnika. Mowa o krótkoterminowym porozumieniu maksymalnie na dwa lata, choć bardziej prawdopodobny jest scenariusz z dokumentem opatrzonym datą końcową 30 czerwca 2023 roku.

„The Telegraph” potwierdza doniesienia. Według brytyjskiego dziennika zawodnik nie zamyka się na pozostanie w stolicy Francji.

Atakujący kilka miesięcy temu przyznał, że jego celem było odejście do Realu Madryt, ale chciał jednocześnie, aby jego pracodawca mógł uzyskać z tego tytułu godziwy zarobek. Następnie nastawienie piłkarza potwierdził Leonardo.

Idąc tym tropem, Jason Burt z „The Telegraph” przekonuje, że Kylian Mbappé może przedłużyć współpracę z PSG, co nie jest jednak równoznaczne z chęcią jego pozostania. Chodzi o to, aby lider Ligue 1 mógł dokonać sprzedaży i zarobić na transferze do „Królewskich”.

Dziennikarz podkreślił, że hiszpański klub jest cały czas spokojny o podpis mistrza świata z 2018 roku. Niewykluczone jednak, że ostatecznie operacja nie zostanie przeprowadzona na zasadzie wolnego transferu, co byłoby możliwe tylko i wyłącznie w przypadku wygaśnięcia kontraktu.

Mbappé w bieżących rozgrywkach uzbierał 18 trafień i zanotował 15 asyst.

Ubiegłego lata paryżanie odrzucili ofertę na poziomie 160 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE] Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy