Lacina Traoré do AS Monaco, a potem do Premier League

Lacina Traoré do AS Monaco, a potem do Premier League
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Lacina Traoré w styczniu zostanie zawodnikiem AS Monaco, jednak błyskawicznie po przeprowadzeniu transferu powędruje na wypożyczenie do angielskiego West Ham United.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej jest jednym z ostatnich "drogich obcokrajowców" w barwach rosyjskiego klubu, a o jego odejściu mówiło się od jakiegoś czasu. Kwota transakcji najprawdopodobniej zamknie się w 12-15 milionach euro.
 
Rosły napastnik zapewne nie będzie mógł od razu zadebiutować w zespole "Młotów", gdyż musi jeszcze uzyskać pozwolenie na pracę.
 
23-latek karierę rozpoczynał w akademii ASEC Mimosas, by w 2007 roku trafić do Stade d'Abidjan. Do Europy trafił bardzo wcześnie, bo już w wieku 18 lat. W barwach rumuńskiego CFR Cluj strzelił 14 bramek w 44 meczach ligowych. W 2011 roku kupiła go Kubań Krasnodar za około sześć milionów euro, a rok później Anży już za 18 milionów euro.
 
Finalizację transferu z Anży do ASM na konferencji prasowej potwierdził Claudio Ranieri, trener klubu Ligue 1, więc można spodziewać się rychłego oficjalnego komunikatu.
 
"Wieżowiec" (203 cm wzrostu) nie miałby jednak szans na grę w tym sezonie, więc skorzystają na tym "Młoty", a przy okazji zawodnik przyzwyczai się do bardzo fizycznego stylu gry.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy