Laurka dla Kamińskiego od trenera Stuttgartu

Laurka dla Kamińskiego od trenera Stuttgartu
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Kicker

Marcin Kamiński cieszy się coraz mocniejszą pozycją w VfB Stuttgart.

Wychowanek Lecha Poznań trafił do niemieckiej drużyny przed rokiem, gdy Stuttgart spadł do 2. Bundesligi. Polak już na zapleczu Bundesligi wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce, które obronił również po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. O rozwoju Polaka opowiedział trener Stuttgartu, Hannes Wolf.

- On osiąga powoli szczyt swojego rozwoju. Ma bardzo dobrą osobowość. Kamiński wnosi do zespołu najwyższą kulturę gry, to fantastyczny zawodnik. Posiada dobrą technikę, siłę i szybkość.

- Marcin ustabilizował również swoją grę w obronie. Choć faktycznie były momenty, w których kiedyś brakowało mu zwrotności ze względu na jego wzrost. Natomiast przeszedł z nami całą tę drogę do Bundesligi i obecnie jest w grupie ważnych zawodników drużyny. Nie jest przydatny jedynie w obronie, ale także w ofensywie, ze względu na piłki jakie potrafi posłać. Można to dostrzec na każdym treningu, każdym meczu – powiedział Wolf.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy