Layton Maxwell sądzony za rozprowadzenie narkotyków

Layton Maxwell sądzony za rozprowadzenie narkotyków fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Mirror

W 2020 roku policja przeprowadziła akcję na szeroką skalę, której celem było złapanie przywódców gangów działających na terenie Wielkiej Brytanii. Na gorącym uczynku przyłapany został Layton Maxwell, który w lipcu stanie po raz drugi przed wymiarem sprawiedliwości - informuje „The Mirror”.

Walijczyk mocno wierzył, że pójdzie w ślady Iana Rusha, ale jego kariera nie potoczyła się tak, jakby tego życzył. W pierwszym zespole Liverpoolu rozegrał tylko jedno spotkanie i choć zapisał się w historii jako jeden z nielicznych graczy, którzy zdobyli bramkę w debiucie, więcej nie było mu dane bronić barw „The Reds”.

Skrzydłowy, który liczył na występy bliżej środka ataku, odszedł w 2001 roku do Cardiff City, skąd trafił do Swansea City. Później łączył występy w niższych ligach z Walii z tradycyjną pracą.

Przed rokiem Layton Maxwell wpadł jednak podczas prowadzonej przez Wielką Brytanię „operacji Venetic”. Policja rozszyfrowała wiadomości w EncroChacie, co pozwoliło dotrzeć do przywódców gangów.

W trakcie akcji wymierzonej w przestępczość zorganizowaną funkcjonariusze przyłapali Walijczyka na gorącym uczynku. Śledczy przypisali mu rolę dilera narkotykowego.

Jak poinformowała policja, jedynie w południowej Walii przechwycono ponad dwie tony narkotyków i wiele milionów funtów. Na liście tej jest 60 kilogramów kokainy, cracku oraz heroiny o łącznej wartości około sześciu milionów funtów.

41-latek przyznał się do winy i został zwolniony za kaucją. W lipcu czeka go jednak kolejna rozprawa, na której może zostać skazany na karę więzienia.

Więcej na temat: Walia Layton Jonathan Maxwell

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy