Lech Poznań jeszcze bardziej szwedzki. Mistrz Polski finalizuje transfer defensora

Lech Poznań jeszcze bardziej szwedzki. Mistrz Polski finalizuje transfer defensora fot. Tomasz Folta / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Lech Poznań znajduje się już o krok od zakontraktowanie Pavle Vagicia z Rosenborga - przekonuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Wysłannicy „Kolejorza” monitorowali w ubiegłych miesiącach uważnie poczynania środkowego obrońcy, mogącego też występować jako defensywny pomocnik, co doprowadziło do rozpoczęcia rozmów przez przedstawicieli mistrza Polski z 22-letnim zawodnikiem oraz jego obecnym pracodawcą.

Tomasz Włodarczyk przekonuje nawet, że Lech Poznań ma za sobą owocne negocjacje ze szwedzkim piłkarzem i ten jest już mocno nastawiony na opuszczenie norweskiej drużyny.

Sam Rosenborg jest także bardzo bliski wypracowania pełnego porozumienia z „Kolejorzem”, co daje olbrzymie nadzieje na sfinalizowanie transakcji w przeciągu kilku najbliższych dni.

Wychowanek Malmö FF trafił do klubu z Trondheim za milion euro w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas podpisał on kontrakt z „Troillongan” do końca 2025 roku.

Od tego czasu wystąpił w 21 meczach norweskiego zespołu, w których ani razu nie udało mu się wpisać na listę strzelców.

Mistrz Polski będzie musiał zapewne wydać kwotę zbliżoną lub przekraczającą milion euro na defensora, który zwiększy liczbę szwedzkich piłkarzy w szeregach Lecha Poznań do trzech. Obecnie barwy ekipy z województwa wielkopolskiego reprezentują Jesper Karlström oraz Mikael Ishak.

Prawdopodobne przybycie 22-latka na Bułgarską może oznaczać, że wkrótce szeregi „Kolejorza” opuści Ľubomír Šatka, łączony od pewnego czasu z odejściem z klubu w obliczu wygasającego kontraktu po sezonie 2022/2023.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] João Félix poinformował Atlético Madryt o swojej woli João Félix poinformował Atlético Madryt o swojej woli Bayern Monachium i Manchester City wymienią się piłkarzami?! Bayern Monachium i Manchester City wymienią się piłkarzami?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy