Lech Poznań: Skorża trenerem od następnego sezonu?!

Lech Poznań: Skorża trenerem od następnego sezonu?! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Maciej Skorża jest uważany za jednego z głównych kandydatów do przejęcia sterów w Lechu Poznań - poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

W ostatniej kolejce zespół prowadzony przez Dariusza Żurawia przegrał z grającą w osłabieniu Jagiellonią Białystok (2:3) i w efekcie traci obecnie osiem punktów do miejsca gwarantującego udział w eliminacjach do pierwszej edycji Ligi Konferencji Europy.

W zaistniałej sytuacji coraz większa rzesza sympatyków „Kolejorza” domaga się zwolnienia 48-latka z posady szkoleniowca ekipy z województwa wielkopolskiego.

Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty” przekonuje jednak, że przedstawiciele Lecha Poznań wstrzymują się w dalszym ciągu z wykonaniem takiego zdecydowanego kroku, ponieważ zamierzają dokonać oceny pracy trenera po zakończeniu sezonu i dopiero wtedy podjąć decyzję o kontynuowaniu współpracy lub przedwczesnym rozstaniu.

Władze klubu biorą zapewne przy takim obrocie spraw pod uwagę fakt, że „Kolejorzowi” przyjdzie w następnych rozgrywkach rywalizować tylko na krajowym podwórku, co będzie wiązało się z przebudową składu i wyznaczeniem nowych celów, które być może będzie musiał osiągnąć Maciej Skorża.

Wspomniany dziennikarz potwierdza wcześniejsze doniesienia, że 49-latek jest jednym z głównych kandydatów mogących przejąć stery w Lechu, co miałoby nastąpić właśnie od początku kolejnego sezonu, ponieważ były opiekun między innymi zespołu z Poznania z lat 2014-2015 czy Wisły Kraków, Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin niespecjalnie pali się do pełnienia roli „strażaka” w trwających rozgrywkach.

Skorża pozostaje bez pracodawcy od lutego zeszłego roku, kiedy to rozstał się z kadrą Zjednoczonych Emiratów Arabskich U-23 po tym, jak nie udało mu się wywalczyć z nią awansu na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy