Lech Poznań sprzeda ważnego piłkarza?! Jest chętny

2024-06-21 23:21:08; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Lech Poznań sprzeda ważnego piłkarza?! Jest chętny Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: yeniasir.com.tr

Lech Poznań nie może być pewny przyszłości Jespera Karlströma. Szwed trafił na celownik Göztepe, czyli beniaminka tureckiej ekstraklasy - informuje yeniasir.com.tr.

Lech Poznań po kiepskim poprzednim sezonie stoi w obliczu przebudowy, którą zapoczątkowała zmiana trenera. Z posadą pożegnał się Mariusz Rumak, a jego miejsce zajął Niels Frederiksen. Nie ma wątpliwości, że cel, jaki stawia się przed nim, to walka o mistrzostwo Polski. Na razie nie wiadomo jednak, jakich piłkarzy będzie miał wtedy do dyspozycji.

Do klubu wracają między innymi wypożyczeni Antoni Kozubal czy Maksymilian Pingot, a poza tym nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Filipa Marchwińskiego czy Kristoffera Velde. Teraz nowe informacje podają nad Bosforem, bo według wieści podawanych przez yeniasir.com.tr, na celownik Göztepe trafił ważny piłkarz przedstawiciela Ekstraklasy, Jesper Karlström.

28-latek występuje przy Bułgarskiej od stycznia 2021 roku. O ile wcześniejsze lata były w jego wykonaniu bardzo dobre, o tyle minione rozgrywki, jak większość zespołu, nie zaliczy do udanych. Kto wie, czy w takim wypadku nie zdecyduje się na zmianę otoczenia. Na razie nie spłynęła za niego żadna stosowna propozycja, ale w żadnym wypadku nie można wykluczyć, że Turcy wkrótce przyniosą odpowiednią kwotę.

Celem Göztepe będzie w przyszłym sezonie utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, a ktoś taki jak Karlström wniósłby do zespołu duże doświadczenie.

Defensywny pomocnik, który ma na swoim koncie 13 występów w dorosłej drużynie narodowej Szwecji, rozegrał w poprzednim sezonie 36 meczów. W nich strzelił dwa gole, a do swojego dorobku dorzucił też pięć asyst. Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2026 roku.