Leeds United finalizuje rekordowy transfer. Duże ryzyko

Leeds United finalizuje rekordowy transfer. Duże ryzyko fot. Matthew Stone / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Georginio Rutter przeniesie się w najbliższych dniach z Hoffenheim do Leeds United - poinformował Florian Plettenberg ze Sky.

„Pawie” nie prezentują się na miarę oczekiwań w trwających rozgrywkach i dlatego przedstawiciele zespołu rozglądają się na rynku za różnego rodzaju opcjami w celu wzmocnienia drużyny prowadzonej Jesse'ego Marscha.

Do tej pory udało się zakontraktować Maximiliana Wöbera z Red Bulla Salzburg, ale wszystko wskazuje na to, że dołączy do niego obiecujący Georginio Rutter.

Leeds United podjęło w ubiegłych tygodniach zdecydowane działania zmierzające do pozyskania atakującego z Hoffenheim, co poskutkowało najpierw odstawieniem go od pierwszego zespołu, a teraz wypracowaniem porozumienia pomiędzy klubami.

Florian Plettenberg ze Sky przekonuje, że łączna suma transferu 20-letniego piłkarza zamknie się gdzieś między 30 a 40 milionami euro, co będzie oznaczało dokonanie najprawdopodobniej największego zakupu w historii ekipy z Anglii.

Obecnie pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Brenden Aaronson, ściągnięty ostatniego lata z Red Bulla Salzburg za 32,84 miliona euro.

„Pawie” sporo ryzykują, sprowadzając Ruttera, ponieważ ten nie należał do wyróżniających się graczy w Niemczech, co pokazują jego zsumowane statystyki z rocznego pobytu w Hoffenheim, gdzie trafił minionej zimy ze Stade Rennais za 750 tysięcy euro - jedenaście goli i osiem asyst w 64 występach.

Mimo to władze oraz sztab szkoleniowy Leeds United widzą w nim wartościowe uzupełnienie drużyny walczącej o utrzymanie w Premier League.

Plettenberg dodaje, że 20-latek powinien w przeciągu najbliższych 48 godzin przejść testy medyczne i podpisać długoterminowy kontrakt z nowym pracodawcą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy