Leeds United z bardzo dużym transferem. Klubowy rekord!

Leeds United z bardzo dużym transferem. Klubowy rekord!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Georginio Rutter przejdzie testy medyczne przed przenosinami z Hoffenheim do Leeds United - informuje na Twitterze Fabrizio Romano. Będzie to największy zakup w historii angielskiego klubu.

Leeds United plasuje się wprawdzie w ligowej tabeli na czternastym miejscu i wydaje się, że utrzymanie nie jest szczególnie zagrożony. Jeśli spojrzy się jednak na dorobek punktowy, to podopieczni Jessego Marscha mają raptem dwa „oczka” przewagi na osiemnastym Evertonem.

Celem jest oczywiście pozostanie w Premier League, a żeby dopiąć swego, należy głębiej sięgnąć do kieszeni. Świeżej krwi wymaga przede wszystkim formacja ofensywna.

Od jakiegoś czasu trwały zatem przymiarki pod sprowadzenie utalentowanego Georginio Ruttera z Hoffenheim i wydaje się, że będą zakończone sukcesem - donosi Fabrizio Romano.

Według informacji dziennikarza Francuz jeszcze dziś zjawi się na Wyspach Brytyjskich, gdzie przejdzie testy medyczne. Jeśli te wypadną pomyślnie, złoży podpis pod kilkuletnim kontraktem.

Kwota transakcji wyniesie z kolei łącznie 40 milionów euro: 28 milionów euro podstawy oraz 12 milionów euro w postaci bonusów. Będzie to tym samym najdroższy zakup w historii klubu.

Do tej pory liderem w tej klasyfikacji był Brenden Aaronson, za którego zapłacono blisko 33 miliony euro.

20-latek, który jest wychowankiem Stade Rennais, rozegrał w tym sezonie dla Hoffenheim łącznie 17 meczów, notując dwie bramki oraz trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy