Leeds United z bardzo dużym transferem. Klubowy rekord!

Leeds United z bardzo dużym transferem. Klubowy rekord!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Georginio Rutter przejdzie testy medyczne przed przenosinami z Hoffenheim do Leeds United - informuje na Twitterze Fabrizio Romano. Będzie to największy zakup w historii angielskiego klubu.

Leeds United plasuje się wprawdzie w ligowej tabeli na czternastym miejscu i wydaje się, że utrzymanie nie jest szczególnie zagrożony. Jeśli spojrzy się jednak na dorobek punktowy, to podopieczni Jessego Marscha mają raptem dwa „oczka” przewagi na osiemnastym Evertonem.

Celem jest oczywiście pozostanie w Premier League, a żeby dopiąć swego, należy głębiej sięgnąć do kieszeni. Świeżej krwi wymaga przede wszystkim formacja ofensywna.

Od jakiegoś czasu trwały zatem przymiarki pod sprowadzenie utalentowanego Georginio Ruttera z Hoffenheim i wydaje się, że będą zakończone sukcesem - donosi Fabrizio Romano.

Według informacji dziennikarza Francuz jeszcze dziś zjawi się na Wyspach Brytyjskich, gdzie przejdzie testy medyczne. Jeśli te wypadną pomyślnie, złoży podpis pod kilkuletnim kontraktem.

Kwota transakcji wyniesie z kolei łącznie 40 milionów euro: 28 milionów euro podstawy oraz 12 milionów euro w postaci bonusów. Będzie to tym samym najdroższy zakup w historii klubu.

Do tej pory liderem w tej klasyfikacji był Brenden Aaronson, za którego zapłacono blisko 33 miliony euro.

20-latek, który jest wychowankiem Stade Rennais, rozegrał w tym sezonie dla Hoffenheim łącznie 17 meczów, notując dwie bramki oraz trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy