Legia poluje w Ekstraklasie. Warszawianie po dwóch zawodników z jednego klubu!

Legia poluje w Ekstraklasie. Warszawianie po dwóch zawodników z jednego klubu!
Redakcja
Redakcja
Źródło: Legia.net | Przegląd Sportowy

Legia Warszawa chce sprowadzić dwóch zawodników Wisły Płock - Damiana Szymańskiego i José Kanté.

Wcześniej Legia wyrażała zainteresowanie trenerem „Nafciarzy”, Jerzym Brzęczkiem, oraz lewym obrońcą, Arkadiuszem Recą, który ostatecznie przenosi się jednak do włoskiej Atalanty. Teraz warszawski klub jest zainteresowany Damianem Szymańskim oraz José Kanté.

O sprawie Szymańskiego informował „Przegląd Sportowy” - 22-letnim defensywnym pomocnikiem interesować ma się zresztą nie tylko Legia. Jak powiedział prezes Wisły Płock, Jacek Kruszewski, to z przedstawicielem Lecha Poznań na razie odbył oficjalną rozmowę na temat Szymańskiego. Ze stolicy oficjalna oferta, ani tym bardziej zapytanie o tego piłkarza, jeszcze nie wpłynęło.

Serwis Legia.net z kolei informuje o planach zakontraktowania José Kanté, gwinejskiego napastnika, który był zawodnikiem Wisły przez ostatnie dwa lata, ale wraz z końcem czerwca wygasa jego kontrakt z czwartą ekipą LOTTO Ekstraklasy. Miał się on przenieść do Hajduka Split, jednak sprawa w ostatniej chwili upadła i skorzystać może na tym właśnie Legia. 27-latek miałby wzmocnić rywalizację w ataku i dać trenerowi Deanowi Klafuriciowi nowe możliwości taktyczne.

Szymański w minionej kampanii rozegrał dla Wisły 32 spotkania, w których strzelił cztery gole i zaliczył trzy asysty. Kanté w 31 meczach dziewięć razy cieszył się z gola i zaliczył jedną asystę.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy