Leicester City odrzuca możliwość wypożyczenia Kapustki do Ekstraklasy

Leicester City odrzuca możliwość wypożyczenia Kapustki do Ekstraklasy fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport.pl

Bartosz Kapustka nie trafi w nachodzącym czasie do jednego z polskich zespołów i coraz więcej na to wskazuje, że w ogóle nie opuści szeregów Leicester City w trwającym zimowym okienku transferowym.

23-letni zawodnik wrócił już do pełni zdrowia po zerwaniu więzadeł krzyżowych w drugiej połowie minionych rozgrywek na wypożyczeniu w belgijskim OH Leuven.

Czternastokrotny reprezentant Polski trenuje już od paru miesięcy z pełnymi obciążeniami oraz jest stale monitorowany przez Brendana Rodgersa, który miał podjąć decyzję o jego ewentualnej przydatności w dalszej części trwającego sezonu lub wypożyczeniu do innego zespołu.

Początkowo wydawało się, że ekipa z King Power Stadium skłania się ku tymczasowemu rozstaniu z Bartoszem Kapustką, aby ten mógł złapać w nowym otoczeniu odpowiedni rytm meczowy i po ewentualnym powrocie do klubu podjąć walkę o znalezienie się w pierwszej kadrze na kolejne rozgrywki.

Tymczasem Sport.pl przekonuje, że przedstawiciele „Lisów” nie są specjalnie zainteresowani wypożyczeniem 23-latka, mimo że biorą taki scenariusz pod uwagę. Ich stanowisko ma wynikać z etapu powrotu zawodnika na boisko oraz przyspieszonego końca sezonu ze względu na zbliżające się Euro 2020. Z tego też powodu mają uważać, że przeprowadzka na raptem kilka miesięcy wiązałaby się ze sporym zamieszaniem, które mogłoby niekorzystnie wpłynąć na samego pomocnika.

Jeżeli Kapustka będzie jednak naciskał na transfer, to Leicester City nie będzie mu najprawdopodobniej robiło większych problemów, ale jednocześnie nic nie wskazuje na to, aby mieli zgodzić się na jego powrót do Ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy