L'Equipe: Coutinho i Rakitić za Neymara

L'Equipe: Coutinho i Rakitić za Neymara fot.
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe

„L'Equipe” pisze, że Barcelona zaproponowała Paris Saint-Germain Philippe Coutinho i Ivana Rakiticia za Neymara.

Kilka dni temu pojawiły się informacje sugerujące, że PSG może wybrać dwóch zawodników mistrza Hiszpanii spośród Coutinho, Ousmane'a Dembélé, Samuela Umtitiego oraz Nélsona Semedo. Według najnowszych doniesień „L'Equipe” to Katalończycy wybrali jednak dwójkę, którą są skłonni poświęcić, sprowadzając z powrotem do siebie Neymara. Są w niej Coutinho z Rakiticiem. Do tego zaoferowali oni paryżanom nieco mniej niż 40 milionów euro.

Francuscy dziennikarze dodają, że propozycja została przedstawiona przez Barcelonę słownie i nie ma jej na papierze. PSG od razu miało jednak dać do zrozumienia, że raczej nie jest nią zainteresowane.

Paryżanie są skłonni pożegnać się z 27-letnim brazylijskim napastnikiem, ale tylko w przypadku pojawienia się naprawdę atrakcyjnej oferty. Wszystko wskazuje na to, że powyższa nie spełnia wymagań mistrza Francji.

Kilkadziesiąt godzin temu na temat Neymara wypowiedział się trener PSG, Thomas Tuchel. - Czy wiedziałem, że chce odejść? Tak, przed Copa América. Od początku to była jednak sprawa między nim a klubem. Jeśli w tym momencie jest w szatni, to pozostaje moim piłkarzem i będę z nim pracował. Jestem gotowy na wszystko - przyznał.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy