L’Équipe: Wyścig Salaha z czasem
2018-05-29 19:53:24; Aktualizacja: 6 lat temu
Według francuskiego „L’Équipe” Mohamed Salah może nie zdążyć na Mistrzostwa Świata.
Jak informuje dziennik, powołując się na fizjoterapeutę Liverpoolu, kontuzja Egipcjanina wymaga leczenia przez przynajmniej trzy tygodnie. W normalnych warunkach potrzebna byłaby miesięczna przerwa, ale w tak wyjątkowej sytuacji wszyscy postawią na ekspresową terapię.
Egipt swoje mecze w fazie grupowej rozegra 15 czerwca z Urugwajem, 19 czerwca z Rosją i 25 czerwca z Arabią Saudyjską. Jeśli uda się przyśpieszyć leczenie, wówczas Salah będzie gotowy na mecz z Rosją. W mniej pozytywnym wariancie - dopiero na ostatnie starcie z Arabią Saudyjską i ewentualną fazę pucharową.
Gwiazdor Liverpoolu odniósł kontuzję lewego barku w wyniku starcia z Sergio Ramosem podczas finału Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt (1-3).
25-letni skrzydłowy w zakończonym sezonie ligowym strzelił 44 bramki i zaliczył 16 asyst w 52 meczach we wszystkich rozgrywkach.