Letni transfer Wernera dojdzie do skutku? Valencia zgłasza się po Niemca!

Letni transfer Wernera dojdzie do skutku? Valencia zgłasza się po Niemca! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

Timo Werner znalazł się w kręgu zainteresowań Valencii - informuje „AS”.

Przedstawiciele ekipy z Estadio Mestalla z powodu finalizacji przenosin Rodrigo Moreno do Atlético Madryt zostali zmuszeni do znalezienia wartościowego następcy wielokrotnego reprezentanta Hiszpanii.

Media początkowo spekulowały, że głównym faworytem do zasilenia szeregów „Nietoperzy” w takim przypadku jest André Silva z Milanu, ale teraz „AS” przekonuje, że wysłannicy Valencii obrali za swój główny cel Timo Wernera z Lipska.

23-letni piłkarz oznajmił już jakiś czas temu, że nie zamierza przedłużać wygasającego wraz z końcem czerwca kontraktu z obecnym pracodawcą i nieoficjalnie liczy na otrzymanie propozycji ze strony władz Bayernu Monachium. Aktualny mistrz Niemiec nie podjął do tej pory żadnych kroków zmierzających do pozyskania napastnika w trwającym okienku transferowym, ale niewykluczone, że liczy na to, że zakontraktuje go jako wolnego zawodnika przed startem kolejnych rozgrywek.

Władze „Byków” biorą pod uwagę zarówno możliwość zatrzymania Wernera na rozpoczynający się sezon, jak i jego sprzedaż w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty, która przypadłaby do gustu im i samemu piłkarzowi.

Niewykluczone, że wkrótce próbę wystosowania takiej propozycji przedstawi obu stronom Valencia. Ekipa z Hiszpanii może być gotowa przeznaczyć nawet całą sumę zarobioną na odejściu Rodrigo Moreno w celu pozyskania jego następcy, a więc około 60 milionów euro.

Reprezentant Niemiec rozegrał 37 spotkań w minionych rozgrywkach w barwach Lipska i strzelił w nich 19 bramek oraz zanotował 10 asyst.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy