Lewandowski straci zmiennika? Wagner blisko transferu

Lewandowski straci zmiennika? Wagner blisko transferu fot. Bayern Monachium
Mateusz Michałek
Źródło: Bild I Tageszeitung

Niemieckie media podają, że Sandro Wagner już zimą może odejść z Bayernu.

31-letni napastnik nie wziął udziału w poniedziałkowym treningu mistrza Niemiec, co momentalnie wzbudziło lawinę spekulacji. Już dzisiaj dziennikarze „Bilda” oraz „Tageszeitung” podali, że otrzymał on ofertę z Tianjin Teda.

Piłkarz ma być zdecydowany na przeprowadzkę do Chin. Podkreślmy, że klub z Państwa Środka nie musi śpieszyć się z jego zakontraktowaniem, ponieważ zimowe okno transferowe jest tam otwarte do końca lutego.

Wagner, który w Bayernie szkolił się już jako junior, wrócił do monachijskiego klubu w zeszłym roku. W drugiej części poprzedniego sezonu ośmiokrotny reprezentant Niemiec strzelił osiem goli w 14 spotkaniach Bundesligi. W obecnych rozgrywkach zmiennik Roberta Lewandowskiego wybiegał na ligowe murawy siedmiokrotnie, ani razu nie trafiając do siatki.

Tianjin Teda zakończyło sezon 2018 na czternastym miejscu w tabeli Chinese Super League. Tyle samo punktów (32) zdobył spadkowicz - Changchun Yatai. Zespół, za którego wyniki jest odpowiedzialny Uli Stielike, utrzymał się na najwyższym szczeblu dzięki lepszemu bilansowi w bezpośrednich starciach.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy