Liga Mistrzów: 1/4 finału. Juventus Turyn - Bayern Monachium 0:2, FC Barcelona - PSG 1:1. Faworyci grają dalej fot. Transfery.info

Spokojny awans Bayernu i nerwowe chwile Barcelony w ostatnich meczach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów.

Świeżo upieczony mistrz Niemiec pojechał do Turynu z dwubramkową zaliczką z pierwszego starcia. W meczu rewanżowym "Bawarczycy" nie pozostawili złudzeń Włochom i ponownie pokonali ich 2:0.

W pierwszej połowie przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze, ale nie potrafili się oni przebić przez szczelną obronę Bayernu. Najlepszą sytuację do zdobycia gola miał w 23. minucie, Andrea Pirtlo. Zawodnik Juventus przymierzył z rzutu wolnego, ale znakomicie w bramce gości spisał się Manuel Neuer.

Z kolei Bayern grał spokojnie i stworzył sobie dwie akcje, po których mogła paść bramka, ale Robbenowi zabrakło celności, a Alaba tym razem nie zaskoczył Buffona.

W drugiej części meczu, "Stara Dama" od razu rzuciła się do ataku. Najpierw ponownie z wolnego przymierzył Pirlo, ale zbyt słabo, aby zaskoczyć golkipera Bayernu, a potem uderzenie Quagliarelli o centymetry minęło słupek bramki Neuera.

Po tych dwóch ostrzeżeniach gospodarzy, przyszedł i czas na odpowiedź "Bawarczyków", kiedy to w 57. minucie z dystansu strzelał Robben, ale trafił tylko w słupek.

Chwilę później, już nic nie powstrzymało futbolówki przed wpadnięciem do siatki Buffona. Włoch obronił jeszcze uderzenie Javiego Martineza, ale przy dobitce Mario Mandżukica był już bezradny.

Juventus po stracie gola stracił już szanse na awans do 1/2 finału Ligi Mistrzów i nie przykładał się do walki o korzystny remis, a Bayern w doliczonym czasie gry zdobył swojego drugiego gola i tym samym ustalił wynik rewanżowego spotkania. Bramkę po podaniu Bastiana Schweinsteigera zdobył Claudio Pizzaro.

Juventus Turyn - Bayern Monachium 0:2, 0:2 [0:4]

[Mario Mandżukić (64.), Claudio Pizarro (90+1.)]

Juventus Turyn: Gianluigi Buffon - Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Andrea Barzagli - Kwadwo Asamoah, Claudio Marchisio (79. Emanuele Giaccherini), Andrea Pirlo, Paul Pogba, Simone Padoin (69. Mauricio Isla) - Mirko Vucinić, Fabio Quagliarella (66. Alessandro Matri).

Bayern Monachium: Manuel Neuer - David Alaba, Dante, Daniel van Buyten (35. Jerome Boateng), Philipp Lahm - Franck Ribery (80. Luiz Gustavo), Bastian Schweinsteiger, Thomas Mueller, Javi Martinez, Arjen Robben - Mario Mandżukić (83. Claudio Pizarro).

Juventus 0 – 2 Bayern Munich 10/04/2013... przez dm_50df505e1d12b

PSG po remisie na własnym stadionie 2:2 wierzyło, że w rewanżu jest w stanie pokonać Barcelonę i wyeliminować ekipę z Hiszpanii z Ligi Mistrzów.

Podopieczni Ancelottiego mieli na to duże szanse, ponieważ Messi nie był gotowy na grę na pełnych obrotach przez 90. minut i zasiadł zaledwie na ławce rezerwowej. Mimo braku Argentyńczyka na boisku, "Duma Katalonii" radziła sobie całkiem nieźle, ale nie na tyle dobrze, aby zdobyć gola lub ustrzec się błędów w obronie.

Goście najlepszą sytuację do wyjścia na prowadzenie zmarnowali w 25. minucie, kiedy to Ezequiel Lavezzi w sytuacji sam na sam z Victorem Valdesem nie zdołał pokonać golkipera Barcelony. Chwilę później znów w roli głównej wystąpił bramkarz gospodarzy, który tym razem sparował na rzut rożny uderzenie głową Lucasa.

Drugą połowę od ataku rozpoczęli goście, którzy w 50. minucie wykorzystali swoją szansę. Pastore stanął oko w oko z Valdesem i bez problemów pokonał wychodzącego z bramki bramkarza "Dumy Katalonii".

Vilanova wiedział, że nie ma już na, co czekać i w 62. minucie wprowadził na boisko Messiego, który przyczynił się do zdobycia gola wyrównującego przez swój zespół. Argentyńczyk dograł piłkę do Davida Villi, a ten wysunął ją do Pedro, który strzałem z dystansu nie dał szans Sirigu na skuteczną interwencję.

PSG do końca szukało bramki, która dałaby im upragniony awans do półfinału Ligi Mistrzów, ale niestety ekipa z Francji, w tym momencie może i była równorzędnym rywalem dla Barcelony, ale nie na tyle mocnym, aby pokonać drużynę z Katalonii.

FC Barcelona - PSG 1:1, 2:2 [3:3]

[Pedro Rodriguez (71.) - Javier Pastore (50.)]

FC Barcelona: Victor Valdes - Jordi Alba, Adriano Correia (62. Marc Bartra), Gerard Pique, Dani Alves - Andres Iniesta, Sergio Busquets, Xavi Hernandez - David Villa (83. Alexandre Song), Cesc Fabregas (62. Lionel Messi), Pedro Rodriguez.

Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu - Maxwell, Thiago Silva, Alex, Christophe Jallet (88. Gregory van der Wiel) - Javier Pastore, Thiago Motta, Marco Verratti (83. David Beckham), Lucas - Ezequiel Lavezzi (81. Kevin Gameiro), Zlatan Ibrahimović.

Barcelona vs PSG (1-1) 10/4/2013 UEFA Champions... przez dm_515c6d03bcd7f