Liga Mistrzów: Thomas Tuchel komentuje porażkę z Juventusem

Liga Mistrzów: Thomas Tuchel komentuje porażkę z Juventusem fot. Matthew Impey / Xinhua / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Chelsea

Menedżer Chelsea Thomas Tuchel zabrał głos na temat postawy swoich podopiecznych w starciu przeciwko Juventusowi (0-1) w ramach Ligi Mistrzów.

We wtorek i środę rozgrywane były mecze w ramach drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W jednym z najciekawszych spotkań Juventus mierzył się u siebie z Chelsea.

O zwycięstwie zdecydował jeden gol, a jego autorem był Federico Chiesa, który pokonał bramkarza gości w 46. minucie potyczki.

Na temat postawy swoich podopiecznych postanowił wypowiedzieć się Thomas Tuchel.

- Coś nas dziś ograniczało. Zbyt wolno podejmowaliśmy decyzję. To dziwne zjawisko, które musimy poddać analizie. Nie może być tak, że na tym poziomie tak łatwo tracimy bramkę i to w pierwszych sekundach drugiej połowy - przyznał.

- Polegliśmy w aspekcie dyktowania własnego rytmu gry. Rywal grał pasywnie i był ustawiony głęboko. To dało wymierne korzyści. Kiedy jest się tak ustawionym, trudno znaleźć wolne przestrzenie. Na treningu nam to wychodziło, a w meczu nie byliśmy w stanie uwolnić tego potencjału - dodał.

Po dwóch kolejkach Chelsea plasuje się w tabeli swojej grupy na drugim miejscu z dorobkiem trzech punktów. Juventus jest liderem i ma sześć „oczek”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy