Liverpool zarobił na Coutinho w sumie 155 milionów euro

Liverpool zarobił na Coutinho w sumie 155 milionów euro fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Źródło: The London Evening Standard

Philippe Coutinho przeniósł się dzisiaj na zasadzie wypożyczenia z Barcelony do Bayernu. „The London Evening Standard” podkreśla, że wcześniej Liverpool zdążył zainkasować niemal wszystkie bonusy, które zagwarantował sobie, sprzedając go do „Dumy Katalonii”.

Coutinho trafił z „The Reds” do Barcelony w styczniu 2018 roku. Podstawowa kwota transferu wyniosła 120 milionów euro, ale od początku było wiadomo, że może ona wzrosnąć o kolejne 40 milionów z tytułu bonusów. Przed transferem Brazylijczyka do Bayernu niemal wszystkie zostały aktywowane.

„The London Evening Standard” pisze, że spłynięcie dodatkowych 25 milionów euro na konto Liverpoolu związane było z liczbą występów notowanych przez Coutinho w koszulce Barcelony. Kolejne 10 wynikało z kolei z gry mistrza Hiszpanii w Lidze Mistrzów. Ustalone warunki zostały spełnione i Liverpool otrzymał (bądź w najbliższym czasie otrzyma) te pieniądze.

W sumie „The Reds” zarobili więc na sprzedaży 27-letniego zawodnika 155 milionów euro.

Nawet jeśli Coutinho nie wróci już do Barcelony (Bayern zapewnił sobie opcję jego wykupu), Liverpool „ominie” tylko pięć milionów euro. Wszystko wskazuje na to, że klub z Anfield mógłby liczyć na ostatni bonus w przypadku triumfu „Dumy Katalonii” z Brazylijczykiem w składzie w Champions League.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy