Liverpool zostanie sprzedany? Właściciel nie pozostawia złudzeń

Liverpool zostanie sprzedany? Właściciel nie pozostawia złudzeń
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Boston Sports Journal | The Guardian

John Henry, właściciel Liverpoolu, zabrał głos w sprawie narastających plotek o chęci sprzedaży angielskiego klubu. Amerykański biznesmen jasno zakomunikował, że w najbliższym czasie nie zamierza pozbywać się swoich udziałów.

Wyceniany na niecałe pięć miliardów euro klub wedle niedawnych doniesień miał zostać sprzedany przez Fenway Group, które zarządza jego interesami od 2010 roku. Grupa była ostatnio otwarta na zewnętrzne inwestycje, angażując w swoje działania dwa banki inwestycyjne Goldman Sachs i Morgan Stanley. Z tego powodu zaczęto spekulować o rychłej zmianie właścicielskiej giganta z miasta Beatlesów.

Zainteresowanych akcjami „The Reds” z pewnością nie brakowało. Głównymi faworytami do przejęcia interesów Liverpoolu miały być głównie spółki ze Stanów Zjednoczonych i Bliskiego Wschodu.

John Henry, a więc właściciel Fenway Group, wyjaśnił całą sprawę, nie pozostawiając na ten moment większych wątpliwości.

Amerykanin zdradził w rozmowie z „Boston Sports Journal”, przed pierwszym dniem wiosennego treningu Boston Red Sox (franczyzy Major League Baseball, której grupa z Bostonu jest również właścicielem), że Liverpool nie zostanie w najbliższym czasie oddany w inne ręce.

- Tak. Wiem, że było wiele rozmów i cytatów na temat Liverpoolu, ale trzymam się faktów: jedynie sformalizowaliśmy trwający proces. Czy będziemy w Anglii na zawsze? Nie. Czy sprzedajemy klub? Nie. Czy rozmawiamy z inwestorami o nim? Tak. Czy coś się tam wydarzy? Wierzę, że tak, ale nie będzie to sprzedaż - wyjawił 73-latek.

Cel Fenway Group ma stanowić zatem poszukiwanie nowych inwestorów, którzy nabędą mniejszy procent udziałów zespołu z Premier League. W marcu 2021 roku spółka Henry'ego sprzedała dziesięć procent akcji firmie RedBird Capital Partners, otrzymując za nie ponad 540 milionów funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy