Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości

2024-05-17 22:51:10; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Fabrizio Romano

Luka Modrić wyraził chęć do kontynuowania kariery w Realu Madryt - informuje Fabrizio Romano.

Reprezentant Chorwacji zapracował sobie na przestrzeni lat na status legendy zespołu „Królewskich”. Dlatego z wielką ochotą przystał przed rokiem na zawarcie nowego porozumienia z utytułowanym klubem w nadziei na to, że dalej będzie w nim odgrywał jedną z wiodących ról.

Zaawansowany wiek pomocnika oraz wysokiej klasy konkurencja sprawiły, że trener Carlo Ancelotti dużo częściej widział go jako rezerwowego niż piłkarza podstawowego składu.

Luka Modrić nie potrafił się przez pewien czas z tym pogodzić. Dlatego zaczęto głośno spekulować o prawdopodobnym zakończeniu współpracy pomiędzy stronami po trwających zmaganiach.

Wpłynęło to na momentalne pojawienie się zainteresowania usługami 38-letniego zawodnika ze strony rodzimego Dinama Zagrzeb czy ekip z Arabii Saudyjskiej oraz Stanów Zjednoczonych.

W ostatnich tygodniach dużo wskazywało na to, że Chorwat obierze jeden z tych kierunków, ponieważ Real Madryt nie kwapił się do zaoferowania mu nowego kontraktu. W mediach pojawiły się nawet doniesienia, że zapadła w tej kwestii ostateczna decyzja.

Modrić widzi tę sprawę inaczej i zdaniem Fabrizio Romano, poinformował kierownictwo „Królewskich” o wyrażeniu woli do kontynuowania kariery w hiszpańskim zespole.

Doświadczony pomocnik nie dba w tym aspekcie zupełnie o pensję, ale pragnie być dalej częścią utytułowanej drużyny po tym, jak zdążył już odrzucić dwie atrakcyjne propozycje ze strony innych ekip.

Teraz piłka znajduje się po stronie Realu Madryt. Jeżeli podtrzyma swoje stanowisko sugerowane przez media, to 38-latek nie doczeka się otrzymania pozytywnej odpowiedzi.

Modrić zanotował dwa trafienia i osiem asyst w 43 występach w tym sezonie, z których ponad połowę (22) rozpoczął w wyjściowym składzie. Pod tym względem znacząco poprawił swój dorobek w ostatnich tygodniach, kiedy to Ancelotti oszczędzał kluczowych piłkarzy na rywalizację w Lidze Mistrzów.